Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
На Білогірщині привітали ветерана Феофана Волковського з 90-річним ювілеєм
На Білогірщині привітали ветерана Феофана Волковського з 90-річним ювілеєм

Поділитися новиною:

На Білогірщині привітали ветерана Феофана Волковського з 90-річним ювілеєм

Сьогодні свій дев’яностий День народження відзначив учасник бойових дій, ветеран війни, ямпільчанин Феофан Волковський. Перший заступник голови районної державної адміністрації Володимир Кирилюк, заступник глови Ямпільської селищної ради Олександр Кравець, голова Ямпільської ветеранської організації Григорій Ситар привітали іменинника зі святом та вручили йому подарунки

Народився Феофан Андрійович в далекому 1926 році, нелегке життя прожив, пройшов Другу світову війну, багато працював в повоєнні роки, виростив двоє дітей – сина та доньку, які подарували йому трьох онуків та шестеро правнуків.

Приємною була розмова, що тривала в оселі ювіляра, котрий був радий гостям.  Феофан Андрійович поділився з присутніми спогадами про події Великої Вітчизняної війни в яких він брав участь.

5 травня 1944 року його, тоді ще молодого хлопця призвали до лав радянської  армії. Навчання військовій справі проходив у місті Арзамас Нижньогородської (тоді – Горьковської) області в Росії, де здобув військовий «фах» кулеметника. Згодом його направили до танково-десантної роти 40-го гвардійського танкового полку 1-ї танкової армії, що входила до складу військ І Білоруського фронту.

У складі згаданої військової частини Феофан Волковський звільняв країни  Східної Європи, а саме Польщу, визволяв міста: Познань, Варшаву, форсував річки Віслу, Варту та Одер. Брав участь у боях за Берлін, де й зустрів довгождану мить Перемоги.

Нагороджений бойовими нагородами: медалями «За звільнення Варшави», «За взяття Берліна», «За перемогу над Німеччиною» та орденом «Вітчизняної війни».

Після завершення бойових дій ніс службу у складі контингенту військ у місті Дрезден (Німеччина). Демобілізувався у 1950 році.

У мирному житті працював кіномеханіком, обслуговуючи кіномережу в селах Дедеркальського району Тернопільської області. Згодом працював на посадах спостережника та агрометеоролога у Ямпільської метеостанції, звідки перейшов на заслужений відпочинок.

«Для мене честь стояти сьогодні поруч з Вами. Я пишаюся тим, що в нашому районі живуть такі люди, як ви – герої, які відстояли рідну землю від фашистської навали. Низько вклоняюсь та висловлюю Вам сердечну вдячність за героїзм. Здоров’я, сили та наснаги Вам!», - наголосив у своєму слові Володимир Кирилюк.

Свої побажання та подяку за активну участь в громадському житті району, активну громадянську позицію, патріотичне виховання молоді висловив й Григорій Ситар.

Приємно бачити наших ветеранів у доброму здоров’ї та гуморі знаючи, що вони завжди зможуть розказати нашому молодому поколінню про минулі події, поділитися життєвим досвідом й дати мудру пораду.

Хочеться побажати Феофану Андрійовичу ще довгих років життя й міцного здоров’я. Щастя, миру та Божої благодаті йому та його родині!

Альбом: На Білогірщині привітали ветерана Феофана Волковського з 90-річним ювілеєм Альбом: На Білогірщині привітали ветерана Феофана Волковського з 90-річним ювілеєм Альбом: На Білогірщині привітали ветерана Феофана Волковського з 90-річним ювілеєм Альбом: На Білогірщині привітали ветерана Феофана Волковського з 90-річним ювілеєм
Web-адреса: bgadmin.gov.ua/news/id/766 | Переглядів: 86Дата публікації: 12:36 05.07.2016