Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Відбулось театралізоване дійство "Ой на Івана, та на Купала"
Відбулось театралізоване дійство \"Ой на Івана, та на Купала\"

Поділитися новиною:

Відбулось театралізоване дійство "Ой на Івана, та на Купала"

Цьогоріч купальське дійство проходило поблизу стадіону "Колос"

В дохристиянські часи 7 липня наші предки святкували день Сонця, православні християни у цей день відзначають Різдво Іоанна Хрестителя, хоча традиції та обряди залишаються незмінними на протязі багатьох століть. Переплелися в одне язичницькі і християнські звичаї – і тепер святкуємо ми Івана Купала, чи не одне з найочікуваніших свят. Багато міфів та легенд пов’язано з купальською ніччю. Кажуть, що в цю ніч зілля має чарівну силу і причаровує кохання. Вода і вогонь набувають цілющих властивостей. Цього дня все пов’язане з надзвичайними силами природи. Навколо панує її величність Магія Купальської ночі.

Цьогоріч купальське дійство проходило поблизу стадіону "Колос". Тут була створена особлива атмосфера містичності, загадковості та присутності інших міфічних сил відчуваємо одразу, коли бачимо, як тягнуться вгору жовті, червоні, багряні язики ватри, коли повз проходить юнка з розпущеним волоссям та вінком із польових квітів на голові, коли над землею розноситься легка мелодія купальської пісні.

Звеселили та розважили гостей свята учасники театралізованого дійства «Ой на Івана, ой на Купала», яке підготував колектив районного будинку культури. Чарівні та прекрасні дівчата разом водили – виводили хороводи на галявині, вбирали разом з юнаками Марену. А що за дійство без казкових персонажів? До прикладу, Баба Яга із маленькими чортенятами, які в українських повір’ях завжди прагнули накапостити та завадити молоді в їхніх розвагах. Був і повелитель водної стихії Водяний із прекрасними та тендітними русалочками, котрі своїм танцем зуміли прогнати негативних персонажів, аби свято тривало далі. Палало вогнище – символ очищення, в якому за традиціями згорало все незручне, зле. Роздавали гілки із купальського деревця присутнім, аби урожай був щедрим. А потому лягли віночки, сплетені завчасно юнками, на воду, відтворюючи стародавній обряд ворожіння, аби дівчата могли дізнатися свою долю.

Звісно не обійшлося свято без вітань. Голова районної державної адміністрації Роман Муляр розповів про те, що наразі тривають роботи по благоустрою території зони відпочинку «Голубі озера», аби білогірчани мали прекрасне місце відпочинку, також пригадав історію свята, наголосивши, що  й воно має об’єднувальні властивості. А також Роман Петрович бажав присутнім усіх земних гараздів і ще більше щасливих митей.

Продовжилося святкове дійство концертом, де купальські пісні дарували солісти Оксана Писаренко, Наталія Кузьмук, Юрій Гаврилюк, Інна Кравець, Ніна Усенко, Ніна Слісарчук, Єва Піддубняк, Ліна Піддубняк, Світлана Марчук, сімейний дует «Поцілунок», народний аматорський гурт «Народні музики» вокальний ансамбль «Любисток» Гулівецького СБК, вокальний ансамбль «Берегиня» Соснівського СК, вокальний ансамблю «Лісова пісня» Тростянецького СБк та  вокальний ансамбль із Карасихи.

А ведучі Тарас Корольчук та Інна Кравець не втомлювалися нагадувати, що це свято щастя, радості, завзяття, юності та кохання.

Для наймолодших жителів району працювали батути та атракціони.

Щире спасибі за меценатську підтримку та допомогу в проведенні свята С.П.Іващуку, генеральному директору ТОВ НВА «Перлина Поділля», депутату обласної ради, голові Хмельницької обласної організації Аграрної партії України, М.М.Хоменку, керівнику ТОВ «ВОГ Рітейл» нафтобаза Білогір’я, В.П.Юрчуку, директору Білогірського спеціалізованого лісогосподарського КП «Орлан», приватним підприємцям Світлані Мисловській, Віктору Торотьку, Анатолію Рожанському.

Також хочеться адресувати слова подяки людям, котрі допомагали вирішити організаційні питання. Це Р.П.Муляр, голова Білогірсьької райдержадміністрації, В.В.Мельник, голова районної ради, В.А.Гребенюк, заступник голови Білогірської райдержадміністрації, В.В.Кирилюк, перший заступник голови Білогірської райдержадміністрації, А.І.Денисюк, голова Білогірської селищної ради,  Білогірський РЕМ ПАТ «Хмельницькобленерго», Білогірський районний сектор ГУ ДСНС України у Хмельницькій області,   КП «Білогір’я Спецтрансбуд», колектив територіального центру для одиноких та пристарілих громадян.

Гарно та злагоджено спрацювали культпрацівники: колектив районного будинку культури, районної централізованої бібліотечної системи, історико – краєзнавчого музею, дитячої школи мистецтв.

Свято повниться. Ллються через вінця чари рідної землі, оживають старі мелодії, звичаї, обряди. Й навіть дощ, який цього дня вважається благодатним, не зіпсував свята.

         А.ДЗИЦЮК, завідувач сектору культури та релігій

Альбом: Відбулось театралізоване дійство "Ой на Івана, та на Купала" Альбом: Відбулось театралізоване дійство "Ой на Івана, та на Купала" Альбом: Відбулось театралізоване дійство "Ой на Івана, та на Купала" Альбом: Відбулось театралізоване дійство "Ой на Івана, та на Купала" Альбом: Відбулось театралізоване дійство "Ой на Івана, та на Купала" Альбом: Відбулось театралізоване дійство "Ой на Івана, та на Купала" Альбом: Відбулось театралізоване дійство "Ой на Івана, та на Купала" Альбом: Відбулось театралізоване дійство "Ой на Івана, та на Купала" Альбом: Відбулось театралізоване дійство "Ой на Івана, та на Купала"
Web-адреса: bgadmin.gov.ua/news/id/763 | Переглядів: 134Дата публікації: 12:29 08.07.2016