Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Відбулась презентація збірки поезій Віталія Прокоповича "Червоні сльози України"
Відбулась презентація збірки поезій Віталія Прокоповича \"Червоні сльози України\"

Поділитися новиною:

Відбулась презентація збірки поезій Віталія Прокоповича "Червоні сльози України"

8 липня у читальному залі Білогірської районної бібліотеки молодий письменник Віталій Прокопович презентував свою дебютну збірку віршів «Червоні сльози України».

Автор відчинив комірчину своєї душі для бібліотекарів Білогірщини та усіх, хто завітав сьогодні сюди на свято поезії, дозволив зазирнути у її закапелки і пошукати щось для себе.

Віталій Прокопович народився і виріс в селі Мокроволя Білогірського району Хмельницької області. Закінчив 11 класів Білогірського НВК, потім Хмельницький національний університет. Здобув спеціальність бухгалтера.

Життєве кредо - ніколи не здаватися. Перший вірш написав десь приблизно в 5 класі. Вільний час любить проводити з друзями. Також любить переглядати цікаві фільми, слухати класну музику. Захоплюється грою на гітарі. Мріє, аби в країні настав мир.

Вірші Віталія Прокоповича друкувалися в альманасі «Сила Почуттів» та збірці «Перші акорди білогірських поезій». У 2012 році юнак став переможцем обласного відбіркового туру Всеукраїнського фестивалю «Барви життя» у вокальному жанрі.

Поезії Віталія Прокоповича, які презентовані у даній збірці за стилем можна віднести до «жанру» української патріотики. Адже вони описують події, що трапилися в нашій країні впродовж останніх років: Революцію Гідності, «псевдо анексію» Московщиною Криму, війну на Донбасі.

Ці події, зі слів самого Віталія глибоко сколихнули його, адже саме вони й стали темою його творів. У вступі автор пише, що поезії передають жах та біль горя, яке впало на плечі нашого народу. «Своїми творами, я хочу донести людям ту біду, яку породжує війна. А ще хочу, щоб люди не були байдужими один до одного, а щоб у будь-якій життєвій ситуації залишалися перш за все людьми», - написав Віталій.

Привітати молодого митця з його першою поетичною ластівкою завітали його друзі та знайомі, всі ті хто допомагав із випуском книги. А також керівництво району: голова районної ради Василь Мельник, який написав передмову до збірки, заступник голови райдержадміністрації Віктор Гребенюк, секретар Білогірської селищної ради Віктор Поліщук, завідувач сектору культури та релігій РДА Анжела Дзицюк, голова ГО «Сяйво Перлини» Валентин Лосовський та багато інших.

Зустріч проходила у теплій атмосфері. Всі мали змогу почути живе слово поезії як, з вуст автора, так і юних читачів бібліотеки. А тих, хто хотів би насолодитися поезією Віталія Прокоповича, бібліотекарі запрошують до книгозбірень району, бо від сьогодні там є примірники презентованої книги із автографом автора.

Пропонуємо до уваги один із віршів, що увійшли до збірки та фото репортаж заходу.

Сльози України

Моя країна сльози ллє на землю,

Бо злії люди рвуть бідненьку на шматки.

Вона стоїть і плаче на колінах,

І просить в Бога про закінчення війни.

 

Течуть, стікають сльози по солдатах.

їй жаль - вони такі ще молоді.

Чуби побриють їм у тих военкоматах,

Та що поробиш, доведеться йти.

 

Палають танки, і горять солдати,

И калини грона почорніли у вогні.

І гидко знову ранки зустрічати,

Коли навколо стільки смерті і біди.

 

Моя країна бідна зажурилась.

До неба зносить руки: «Поможи!

Дітей моїх, що полягли, візьми ти на поруки,

 А решту ти від смерті захисти!»

 

Моя країно, ти не плач і не журися.

На смерть стояти будемо ми до кінця,

Бо ми усі твої є рідні діти,

І нам судилось вмерти за життя

Web-адреса: bgadmin.gov.ua/news/id/762 | Переглядів: 115Дата публікації: 12:28 08.07.2016