Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Районний фестиваль відшумів у Перерослому
Районний фестиваль відшумів у Перерослому

Поділитися новиною:

Районний фестиваль відшумів у Перерослому

Під час свята, яке відбулося в Перерослівському сільському клубі у минулі вихідні в рамках районного фестивалю «Хай квітне щаслива моя Україна! Найкраща, безцінна, любима кохана земля!» місцеві аматори сцени ще раз продемонстрували, що люди отримують задоволення від гарно організованого дозвілля

Кохається – викохується український народ у пісні. Споконвіку так ведеться, що без пісні, без ніжних та легких мелодій не обходиться ні один захід. А села, такі до прикладу, як Переросле, – колиска духовності, звичаїв та прадавніх традиції. Тут народжується, плекається та примножується найцінніший скарб нації, котрий не виміряється ні золотими, ні срібними, ні грошовими мірками. Й скарб той бережуть особливі люди, котрих ми уже по звичному називаємо культпрацівниками.

Під час свята, яке відбулося в Перерослівському сільському клубі у минулі вихідні в рамках районного фестивалю «Хай квітне щаслива моя Україна! Найкраща, безцінна, любима кохана земля!» місцеві аматори сцени ще раз продемонстрували, що люди отримують задоволення від гарно організованого дозвілля.  Крім того, районний фестиваль був покликаний довести, що Україна – це країна гарячої любові до своєї родючої та щедрої землі, довга історія вікової героїчної боротьби, це одна велика, дружна та згуртована родина, єдина у радощах та турботах. Разом з тим особлива увага привернута до проблем розвитку культури в сільській місцевості, піднесення народного мистецтва та його популяризації серед молоді.

Велика організаційна робота проведена колективом сільської ради, яку очолює Іван Омельчук, працівниками закладів культури зав.клубом Наталією Холод та бібліотекарем Валентина Коваль. І результат на лице. Змістовний концерт, який нагадував родинне свято. На «ура» глядачі сприйняли виступ вокального ансамблю Перерослівського клубу, солістів Павла Костюка, Олександра Юзюка, Ольги Цюзік, дуету Тетяни Михайловської та Оксани Галащук, дуету у складі Віки Присяжнюк та Іри Присняжнюк. Справжнім подарунком був виступ на святі сімейного дуету «Поцілунок».

Найкращі слова вітань адресували жителям Перерослого, Козина та Червоного представники районної влади. Вітальну естафету розпочав Василь Мельник, голова районної ради. Потому до перерослівської громади звернувся Віктор Гребенюк, заступник голови Білогірської райдержадміністрації. Про фестивальну ходу розповідала Раїса Якимчук, методист районного будинку культури.

Щирою та теплою була промова-звернення до односельчан й Івана Омельчука, котрий вболіває за соціально-економічний розвиток громади, якою йому довірили опікуватися. Іван Анастасійович сказав, що Перерослівська сільська рада має давню та багату історію, а люди, котрі тут проживають та працюють своїми щоденними справами творять сьогодення й докладають усіх зусиль, щоб майбутнє вимальовувалося в світлих тонах.

Хвилююча традиційна мить передачі естафети від однієї сільської ради до іншої. У Переросле, а це вже до –речі, дев’ятнадцята сільська рада, котра приймає фестиваль, естафета разом із піснею та полотном, де вишивається мапа району, перейшла від сусідньої Кур’янківської сільської ради. А передавав її Микола Павлюк, очільник Кур’янківської громади, який був на чолі делегації, котра прибула на свято до сусідів.

Усі, хто того дня побував у закладі культури мали змогу помилуватися виробами на виставці декоративно-прикладного мистецтва, яка оформлена естетично та зі смаком. Тут кожна робота свідчить про те, що місцеві майстри талановиті та мають золоте серце й золоті руки.

Концерт був своєрідним святом села, адже за традицією слова вітань линули односельчанам. Дякували Олексію Самойловичу та Михайлу Подолянчуку, котрі є справжніми патріотами й перебувають у зоні АТО, їнім матерям Марії Іванівні Самойлович та Ніни Пилипівні Подолянчук за те, що зростили таких синів –соколят, гордість рідної землі. Не забули слова шани адресувати односельчанам, котрі загинули на фронтах Другої Світової війни, учасникам бойових дій, ліквідаторам Чорнобильської катастрофи, хліборобам, механізаторам, дояркам, працівникам дитячого садочка, школи, амбулаторії, місцевого відділення зв’язку, працівникам пожежної частини,  багатодітним матерям, котрих на території сільської ради проживає більше тридцяти, ветеранам культурної ниви. Не забули добрим словом вшанувати тих, хто все життя присвятив служінню рідному селу. На жаль, перерахувати усіх поіменно просто не можливо.

Свято закінчилося. Швидко пролетів час, а в душах людей залишиться гарний та світлий спогад про цей день, який уже став надбанням історії. Й летить фестивальна ластівка далі. 24 липня естафету прийматиме Білогірська селищна рада у приміщенні закладу культури в селі Карасиха.

А.ДЗИЦЮК, завідувач сектору культури та релігій

М.НАЗАРОВА, методист районного будинку культури

Web-адреса: bgadmin.gov.ua/news/id/749 | Переглядів: 92Дата публікації: 11:56 19.07.2016