Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Виставка в районному музеї
Виставка в районному музеї

Поділитися новиною:

Виставка в районному музеї

21 березня в світі відзначається Міжнародний день лялькаря. В нашому музеї в цей день відбулася презентація виставки ляльок. Працівники музею представили відвідувачам ляльки - мотанки, ляльки Барбі, пупси, колекційні ляльки, ляльки тільди.

Це понад 120 ляльок різного зросту і різної техніки виготовлення. Історія ляльки своїм корінням сягає глибокої давнини.  Перші вузликові ляльки, так інколи ще називають мотанки, з’явилися приблизно 5 тисяч років тому. Мотанка – символ добра та благополуччя, символ надії на краще та сильний сакральний предмет. І зовсім не має значення чи створилася лялька на швидкоруч для забавки дитині, чи як важливий оберіг чи подарунок до свята.

Сама назва ляльки - «мотанка» походить від поняття «мотати», а загальний вигляд такої ляльки представляє собою фігурку людини, як правило жіночу або дитячу, виготовлену зі шматків тканини. Частини тіла такої ляльки з’єднувалися вузликами. Кожна така лялька, була тай лишаються унікальним витвором майстра. звісно в давні часи лялька мотанка виконувала важливу функцію оберега та талісмана для родини. Інколи для позначення ляльки використовується поняття «кукла» проте використання цього поняття не є правильним не лише з точки зору правопису, ай базуючись на тому що «куклой» наші предки називали жмут колосся, що лишався край поля та прикрашався стрічками та квітами. лишали це колосся аби урожай наступного року був кращим ніж цього.

З історичних джерел відомо що перші прототипи мотанок на території України з’явилися на стоянці в Чернігівській області. Древні ж греки використовували такі ляльки як жертву для свого пантеону богів. Мотанки в різних варіаціях зустрічаються в багатьох світових культурах.

Лялька Барбі Була вперше випущена в 1959 році, в США, штат Вісконсин.

Вперше ляльки Тільда вийшли в продаж в 1999 році, їх творцем є норвезький дизайнер Тоні Финнангер.

Подивитися на різноманіття ляльок в музей завітали діти старшої групи Білогірського ДНЗ №1 «Сонечко» та учні 4, 5 та 6 класів Білогірського НВК.

Ласкаво просимо усіх бажаючих завітати на нашу виставку.

 

Альбом: Виставка в районному музеї. Альбом: Виставка в районному музеї. Альбом: Виставка в районному музеї.
Web-адреса: bgadmin.gov.ua/news/id/2222 | Переглядів: 72Дата публікації: 16:17 22.03.2018