Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
«Створення сімейних ферм, як перспектива для розвитку села»,- головна тема наради в РДА
«Створення сімейних ферм, як перспектива для розвитку села»,- головна тема наради в РДА

Поділитися новиною:

«Створення сімейних ферм, як перспектива для розвитку села»,- головна тема наради в РДА

Функціонування ринку сирого молока на території району обговорили під час наради, що відбулась 14 березня в управлінні агропромислового та економічного розвитку райдержадміністрації за участі голови райдержадміністрації Романа Муляра та начальника відділу економічного аналізу, прогнозування, розвику агропромислового комплексу та сільських територій Департаменту агропромислового розвитку екології та природних ресурсів Хмельницької ОДА Галини Стаднійчук.

Так, інформовано, що не відчуваючи реальної підтримки на державному рівні, молочним скотарством мало займаються дрібні сільгоспвиробники. Зменшується кількість ВРХ і в селянських господарствах. І все ж, продаж молока на переробку в сільській місцевості, де заготівельники закуповують найбільше молока від населення, була і є джерелом доходу для селянських родин.

 На сьогодні всі вимоги до молока прописані в ДСТУ 3662-97 «Молоко коров’яче незбиране. Вимоги при закупівлі». Стандарт передбачає, що все молоко, залежно від рівня бактеріального забруднення і вмісту соматичних клітин, поділяється  на екстра, вищий, перший і другий сорти. Цей стандарт з першого січня 2018 року мав бути замінений ДСТУ 3662:2015 «Молоко-сировина коров’яче. Технічні умови», який спрямований на підвищення вимог до якості молока і врегулювання використання молока другого сорту тільки в певних цілях. зокрема, для виробництва  кормів для тварин або казеїну. При цьому, розуміючи реалії галузі та необхідність поступового переходу, Мінагрополітики ініціювало відтермінування набуття чинності оновленого стандарту, що допоможе згладити адаптацію як виробників, так і переробників до нових умов. Підвищення якості молока від другого ґатунку до першого не вимагає значних витрат, тут йдеться про дотримання гігієни. Тому виробникам молока доцільно працювати над поліпшенням санітарно-гігієнічних умов праці.

«Для невеликих господарств добрим способом прийти до підвищення якості молока може стати кооперація, створення сімейних ферм». На Білогірщині є ініціатори створення сімейних ферм, зокрема в таких селах, як Москалівка Довгалівка, Мокроволя та Сивки, – підкреслив, підсумовуючи голова райдержадміністрації та закликав управління агропромислового та економічного розвитку райдержадміністрації активізувати інформаційно–роз`яснювальну роботу серед населення щодо створення сімейних міні-ферм на території району.

 

Альбом: «Створення сімейних ферм, як перспектива для розвитку села»,- головна тема наради в РДА Альбом: «Створення сімейних ферм, як перспектива для розвитку села»,- головна тема наради в РДА
Web-адреса: bgadmin.gov.ua/news/id/2203 | Переглядів: 79Дата публікації: 13:34 15.03.2018