Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Встановлення фактів, що мають юридичне значення – позитивна практика Білогірського бюро правової допомоги
Встановлення фактів, що мають юридичне значення – позитивна практика Білогірського бюро правової допомоги

Поділитися новиною:

Встановлення фактів, що мають юридичне значення – позитивна практика Білогірського бюро правової допомоги

До бюро правової допомоги часто звертаються громадяни з питаннями, які стосуються порядку встановлення фактів, що мають юридичне значення. Працівники бюро правової допомоги мають успішний результат у вирішені таких питань. До прикладу у 2017 році до Білогірського бюро правової допомоги звернулася громадянка з питанням встановлення факту родинних відносин із своєю тіткою, оскільки документи які б підтверджували б даний факт були втрачені. Після смерті родички відкрилася спадщина. Спадкоємців, які б мали право на обов’язкову частку у спадщині у покійної не було.

          Встановлення факту родинних відносин  клієнтом бюро  необхідно  для звернення до нотаріальної контори для  прийняття спадщини.
У кожному конкретному випадку необхідно довести наявність родинних зв’язків із спадкодавцем. Відповідно до підпунктів 4.1, 4.2 глави 10 розділу ІІ Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України при видачі свідоцтва про право на спадщину за законом нотаріус перевіряє наявність підстав для закликання до спадкування за законом осіб, які подали заяви про видачу свідоцтва. Доказом родинних та інших відносин спадкоємців зі спадкодавцем є: свідоцтва органів реєстрації актів цивільного стану, повний витяг з реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису, копії актових записів, копії рішень суду, що набрали законної сили, про встановлення факту родинних та інших відносин.

        Проте не у всіх випадках особа може підтвердити нотаріусу наявність родинних відносин під час оформлення права на спадщину, що, у свою чергу, тягне відмову у видачі свідоцтва про право на спадщину. Неможливість підтвердження родинних відносин із спадкодавцем у нотаріальному порядку спонукає спадкоємця звернутися до суду із заявою про встановлення відповідного факту.

       Обґрунтовуючи свою правову позицію по справі, працівник бюро  посилався на ст.ст. 234, 256 та 257 Цивільного процесуального кодексу України (у редакції на иомент подачі позову), де зазначено, що справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, розглядаються судами в порядку окремого провадження.  Заява фізичної особи про встановлення факту, що мають юридичне значення, подається до суду за місцем її проживання.

        В результаті, завдяки належним обґрунтуванням, доказам та кваліфікованій правовій допомозі, рішенням Білогірського районного суду заява задоволена в повному обсязі та встановлений факт родинних відносин.

Для отримання детальної інформації та консультацій, звертайтеся до Білогірського бюро правової допомоги. смт. Білогір’я, вул. Шевченка,44. Тел. 2-04-68

             За матеріалами Білогірського бюро правової допомоги

Web-адреса: bgadmin.gov.ua/news/id/2151 | Переглядів: 96Дата публікації: 14:21 21.02.2018