Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Бій під Крутами - героїчна сторінка в історії нашого народу.
Бій під Крутами - героїчна сторінка в історії нашого народу.

Поділитися новиною:

Бій під Крутами - героїчна сторінка в історії нашого народу.

Сьогодні працівники музею спільно з працівниками Білогірської ЦБС провели захід приурочений 100 – річчю з дня бою під Крутами. Захід проходив в Білогірському НВК, на який були запрошені учні 8-х та 10-х класів. Директор музею розповів про причини, наслідки та перебіг подій.

Також учні мали змогу переглянути короткометражне відео, виставку тематичної літератури та прослухати пісню «Ніколи не плач» з диску «Грім в ковальні Бога» рок-гурту «Тінь сонця»

Бій під Кру́тами — бій, що відбувся 29 січня 1918 року біля залізничної станції Крути поблизу селища Крути та села Пам'ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва, 18 км на схід від Ніжина.

Цей бій тривав 5 годин між 4-тисячним підрозділом російської Червоної гвардії під проводом есера Михайла Муравйова та загоном із київських курсантів і козаків «Вільного козацтва», що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків.

У бою під Крутами оборонці української державності призупинили наступ противника і здійснили організований відступ, руйнуючи за собою колії і мости. Російське радянське військо втратило боєздатність на чотири дні. Поновити наступ на Київ війську Муравйова прийшлося не залізничним шляхом, як задумувалося, а на реквізованих селянських возах, запряжених кіньми, по розмоклій дорозі.

Ця затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Брест-Литовський мирний договір, який врятував молоду українську державність.

Сучасників особливо вразило поховання 27 сильних в повному розквіті сил юнаків, які потрапили після бою в полон до більшовиків і були ними страчені. На похороні в Києві біля Аскольдової Могили голова Української Центральної Ради Михайло Грушевський назвав юнаків, які загинули в нерівній боротьбі, героями, а поет Павло Тичина присвятив героїчному вчинкові вірш «Пам'яті тридцяти».

Десятиріччями історія бою або замовчувалася, або обростала міфами і вигадками, як у закордонній, так і у вітчизняній історіографії. 2006 року на місці бою встановлено пам'ятник. З нагоди 80-ї річниці бою Монетний двір випустив в обіг пам'ятну монету номіналом 2 гривні

 

 

Альбом: Бій під Крутами - героїчна сторінка в історії нашого народу. Альбом: Бій під Крутами - героїчна сторінка в історії нашого народу. Альбом: Бій під Крутами - героїчна сторінка в історії нашого народу. Альбом: Бій під Крутами - героїчна сторінка в історії нашого народу.
Web-адреса: bgadmin.gov.ua/news/id/2089 | Переглядів: 83Дата публікації: 16:42 29.01.2018