Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Символічний "ланцюг єднання" поєднав Білогірщину та Шумщину. Сусідні райони відзначили День Соборності України
Символічний \"ланцюг єднання\" поєднав Білогірщину та Шумщину. Сусідні райони відзначили День Соборності України

Поділитися новиною:

Символічний "ланцюг єднання" поєднав Білогірщину та Шумщину. Сусідні райони відзначили День Соборності України

22 січня ми згадуємо дві рівнозначні за вагою події української історії: проголошення незалежності Української Народної Республіки 1918 року та Акт Злуки українських земель рівно через рік – 1919-го.

Вперше у XX столітті українська незалежність була проголошена 22 січня 1918 року IV Універсалом Української Центральної Ради, а вже за рік (22 січня 1919 року) на Софійському майдані в Києві відбулася не менш вагома подія – об’єднання Української Народної Республіки (УНР) і Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР) в одну державу.

Українська Народна Республіка – перша українська держава у ХХ ст., а 24 серпня 1991 року відбулося фактично не здобуття, а відновлення незалежності. Українська Народна Республіка першою серед нових держав у Східній Європі проголосила незалежність – раніше, ніж три країни Балтії, Польща та Чехія.

Проголошення Соборності УНР та ЗУНР 22 січня 1919 року є історичним актом об’єднання українських земель в єдину державу. Саме ці події, а не приєднання Західної України до СРСР 1939 року, є підставовими для історії новітнього українського державотворення. Акт Злуки був не випадковим явищем, а наслідком і вершиною об’єднавчого руху, що тривав від середини ХІХ ст. на українських землях, що були в складі різних держав.

Сьогодні, 22 січня на кордоні двох областей Хмельницької та Тернопільської та Хмельницької між селами Зіньки та Сураж  відбулась урочисті заходи  присвячені 99-й річниці проголошення Акту Злуки УНР та ЗУНР.

На цьому клаптику землі, поблизу річки Вілія зібралося багато людей з Білогіршини та Шумщини, аби традиційно відзначити річницю знаменної для української історії дати  

У церемонії взяли участь голова Білогірської райдержадміністрації Роман Муляр, голова Шумської райдержадміністрації Юрій Головатюк, представники релігійних конфесій, громадськості й засобів масової інформації.

«Нині великий день - день Соборності України. Як і День Незалежності, він знаменує собою одну з найбільших перемог нашого народу в історії - возз’єднання на своїй землі, в одній державі, визволених з неволі двох частин України: Наддніпрянщини (яка вийшла з Російської Імперії) і Західної України (яка вийшла з Австро-Угорщини).

Тоді, у 1919 році, Акт злуки двох Україн був більше символічною подією, аніж дійсною. Однак вона залишила глибокий слід у пам’яті українців попри те, що невдовзі після неї в Україну вступила російська армія під командуванням Муравйова.

Я безмірно пишаюсь українським народом. У ці найважчі для України дні бачу прекрасних людей, у яких є відчуття гідності, дивуюсь тому, скільки в українцях мужності, волелюбності, сили і водночас доброзичливості, незлобливості.

Слово «Соборність» включає в себе єдність і згуртування. В цей день відбувається велике зцілення душі нашого народу – утвердження того, що є для нас найважливіше, утвердження цінностей, на яких маємо будувати наше майбутнє.

Нехай кожен українець зустріне це урочисте свято  з відкритим серцем, з вірою в щасливе майбутнє держави та гідне життя свого народу. Бажаю усім вам злагоди, сил та натхнення, успіхів у роботі на благо нашої країни! Хай розум, воля і любов до рідного краю згуртовують нас для здійснення високої мети – процвітання соборної, вільної, неподільної і могутньої України. Миру і процвітання нашій Державі! Слава Україні!», - сказав у своєму виступі Роман Муляр.

Хвилиною мовчання вшанували присутні пам’ять всіх загиблих за незалежність та соборність нашої матері – України. А керівники двох районів поклали квіти до пам’ятного знаку, як пам’ять про буремні події та українських героїв, що боронили і боронять нашу державу від російських окупантів в далекому 1918 році і нині на Сході в зоні АТО.

Не зважаючи на мороз і хурделицю всім учасникам та гостям дійства було тепло, затишно та весело, адже всіх зігрівала гарячими чаєм та кашею польова кухня, а святковий настрій дарували солісти будинків культури і самодіяльні колективи Білогірщини та Шумщини.

Пісня зігрівала серця, нагадуючи про те, що коли ми разом – ми єдині. Символом цього й став символічний ланцюг єднання, яким й завершилися уврочистості.

 

  

 

 

 

 

Альбом: Символічний "ланцюг єднання" поєднав Білогірщину та Шумщину. Сусідні райони відзначили День Соборності України Альбом: Символічний "ланцюг єднання" поєднав Білогірщину та Шумщину. Сусідні райони відзначили День Соборності України Альбом: Символічний "ланцюг єднання" поєднав Білогірщину та Шумщину. Сусідні райони відзначили День Соборності України Альбом: Символічний "ланцюг єднання" поєднав Білогірщину та Шумщину. Сусідні райони відзначили День Соборності України Альбом: Символічний "ланцюг єднання" поєднав Білогірщину та Шумщину. Сусідні райони відзначили День Соборності України Альбом: Символічний "ланцюг єднання" поєднав Білогірщину та Шумщину. Сусідні райони відзначили День Соборності України Альбом: Символічний "ланцюг єднання" поєднав Білогірщину та Шумщину. Сусідні райони відзначили День Соборності України Альбом: Символічний "ланцюг єднання" поєднав Білогірщину та Шумщину. Сусідні райони відзначили День Соборності України Альбом: Символічний "ланцюг єднання" поєднав Білогірщину та Шумщину. Сусідні райони відзначили День Соборності України Альбом: Символічний "ланцюг єднання" поєднав Білогірщину та Шумщину. Сусідні райони відзначили День Соборності України Альбом: Символічний "ланцюг єднання" поєднав Білогірщину та Шумщину. Сусідні райони відзначили День Соборності України Альбом: Символічний "ланцюг єднання" поєднав Білогірщину та Шумщину. Сусідні райони відзначили День Соборності України Альбом: Символічний "ланцюг єднання" поєднав Білогірщину та Шумщину. Сусідні райони відзначили День Соборності України Альбом: Символічний "ланцюг єднання" поєднав Білогірщину та Шумщину. Сусідні райони відзначили День Соборності України Альбом: Символічний "ланцюг єднання" поєднав Білогірщину та Шумщину. Сусідні райони відзначили День Соборності України Альбом: Символічний "ланцюг єднання" поєднав Білогірщину та Шумщину. Сусідні райони відзначили День Соборності України
Web-адреса: bgadmin.gov.ua/news/id/2077 | Переглядів: 152Дата публікації: 16:32 22.01.2018