Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Відбулось чергове засідання колегії райдержадміністрації
Відбулось чергове засідання колегії райдержадміністрації

Поділитися новиною:

Відбулось чергове засідання колегії райдержадміністрації

30 листопада 2017 року під керівництвом голови районної державної адміністрації Романа Муляр, за участі першого заступника голови райдержадміністрації Володимира Кирилюка, заступника голови райдержадміністрації Віктора Гребенюка, керівника апарату РДА Юлії Панасюк, а також керівників окремих структурних підрозділів райдержадміністрації, установ і організацій району відбулось засідання колегії районної державної адміністрації.

Порядок денний включав у себе наступні питання:

1. Про стан та перспективи розвитку галузі тваринництва в районі     

2.  Про  реалізацію в районі Урядової програми «Доступні ліки».

3.  Про стан виконання завдань у сфе­рі державної кадрової політики, ви­значених актами і дорученнями Президента України.

По першому питанню порядку денного звітував начальник управління агропромислового та економічного розвитку райдержадміністрації Віктор Рабчук

Він відмітив, що в районі за січень - жовтень 2017 року сільгосппідприємствами району вироблено тваринницької продукції на суму 53,2 млн. гривень.

Агроформування району утримується 5920 голів ВРХ,в тому числі 2425 корів, 1886 голів свиней.

Станом на 1 листопада цього року район знаходився на 4 місці в області по кількості ВРХ, на третьому - по кількості корів, на 13 місці по кількості свиней. Зростання поголів’я та продуктивності корів і загалом великої рогатої худоби ,інтенсивності вирощування на м’ясо курчат - бройлерів позитивно вплинули на зростання обсягів виробництва молока і м’яса.

За 10 місяців поточного року найбільше молока вироблено у TOB НВА «Перлина Поділля»- 7085 т .

Про  реалізацію в районі Урядової програми «Доступні ліки» інформувала в.о. головного лікаря центру ПМСД Неоніла Ясенова.

Вона повідомила,що з першого квітня стартувала Урядова програма «Доступні ліки», яка має на' меті забезпечити кожного громадянина України необхідними лікарськими засобами, які покращують якість його життя, зможуть запобігти виникненню ускладнень та передчасної смерті.

Програма поширюється на ліки від серцево-судинних захворювань, діабету II типу та бронхіальної астми та надає можливість кожному жителю отримати ліки безкоштовно або з незначною доплатою.

Що для цього потрібно ?

Звернутись до сімейного лікаря або терапевта Білогірської, Ямпільської, Ставищанської, Перерослівської, Юровецької АЗПСМ, отримати виписаний рецепт та усі необхідні роз’яснення щодо отримання ліків в аптеці;

прийшовши в аптеку, людина може обирати: обміняти рецепт на найдешевші ліки або, якщо хоче вживати інші, дорожчі, доплатити різницю в ціні;

безкоштовні препарати за програмою можна буде отримати тільки з. правильним рецептом від лікаря. Не має бути жодних кольорових папірців, стікерів і фірмових бланків від фармацевтичних компаній. Тільки офіційний бланк;

якщо пацієнт бажає придбати випробувані ним ліки, не маючи рецепта від лікаря, він може це зробити в будь-якій аптеці. Проте в такому разі аптека не матиме підстав, щоб відпустити цей лікарський засіб безкоштовно або зі знижкою.

Що робити, якщо в аптеці закінчились безкоштовні ліки, або ті, що відшкодовуються?

  1. Пацієнт може зачекати, поки ліки надійдуть в аптеку.
  2. Пацієнт може звернутись в іншу аптеку.
  3. Пацієнт може обрати іншу торгову марку та доплатити різницю.

Механізм роботи програми наступний: держава компенсує вартість лікарського засобу за найнижчою ціною, виробник (дистриб’ютор) якого подав заявку на участь в програмі «Доступні ліки». Саме такий препарат пацієнт отримає безкоштовно. Препарат, ціна на який не перевищує граничну оптово- відпускну ціну, пацієнт може отримати, доплативши лише різницю між розміром відшкодування за упаковку та фактичною ціною препарату.. Ціну, яку повністю відшкодовує держава, встановив уряд після того, як її визначило Міністерство охорони здоров’я шляхом порівняння ціни на аналогічні міжнародні непатентовані назви у 5 сусідніх країнах України 1 Польщі, Словаччині, Угорщині, Чехії, Латвії.

Відшкодування вартості ліків поширюються на препарати від тих хвороб,- які найбільше впливають на показники смертності або відчутно погіршують якість життя людини. Зокрема, смертність серед українців від хвороб судин і серця становить 65% в структурі загальної смертності. На діабет II типу страждає один мільйон осіб — вшестеро більше, ніж на діабет І типу (інсулінозалежний). Крім того, зареєстровано 210 тисяч недужих на бронхіальну астму, серед яких переважно діти й молодь.

Загальна сума, яку уряд надав на втілення програми складає 500 мільйонів гривень. З неї для наших- хворих  виділено 447400 грн. На даний час на диспансерному обліку у лікарів перебуває 8774 хворих на серцево-судинні захворювання, 78 - бронхіальна астма, 1038 - хворих на цукровий діабет II типу. Така статистика насторожує та має спонукати громадян своєчасно звертатись до свого сімейного лікаря, щоб захворювання не поглиблювалось. Кількість лікарів, які приймають участь у проекті становить 17. Станом на 17.11.2017року  лікарями амбулаторій Центру виписано 7968 рецептів, у тому числі : 5052 - серцево-судинні захворювання, 289 — бронхіальна астма, 559 — цукровий діабет II типу. В розрахунку на одного лікаря припадає 469 виписаних рецептів. На даний час отоварено 5528 рецептів, тобто 69% від виписаних. Сума відшкодованих коштів становить 212000 грн., тобто 47% від виділених коштів на рік.

Участь у програмі аптеки беруть добровільно, підписавши відповідний договір. Отже, до проекту долучились: ФОП «Уласюк А.О.», ФОП «Поліщук В.І.», ПП «Медікал аптека», ТОВ «Квадрофарм». Але, нажаль, не завжди відповідний асортимент лікарських засобів наявний у даних аптеках.

Отже, зверніться до своєї амбулаторії та отримайте рецепт на ліки відповідно до Урядової програми «Доступні ліки».

Загалом засідання колегії пройшло змістовно та конструктивно з усіх вищезгаданих питань було прийнято відповідні рішення та підготовлено проекти розпоряджень голови райдержадміністрації.

Альбом: Відбулось чергове засідання колегії райдержадміністрації Альбом: Відбулось чергове засідання колегії райдержадміністрації Альбом: Відбулось чергове засідання колегії райдержадміністрації
Web-адреса: bgadmin.gov.ua/news/id/1974 | Переглядів: 92Дата публікації: 15:59 30.11.2017