Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Зміни в законодавстві про освіту обговорювали під час наради з директорами шкіл району
Зміни в законодавстві про освіту обговорювали під час наради з директорами шкіл району

Поділитися новиною:

Зміни в законодавстві про освіту обговорювали під час наради з директорами шкіл району

Сьогодні в залі засідань районної ради відбулась нарада для директорів середніх загальноосвітніх шкіл району. У роботі наради взяли участь голова районної державної адміністрації Роман Муляр, голова районної ради Василь Мельник. Основною темою зібрання став розгляд нового Закону України «Про освіту», який вступив у дію з 28 вересня 2017 року.

Начальник відділу освіти, молоді та спорту  райдержадміністрації Ольга Баранчук звернула увагу на основні зміни, які відбулись у вказаному законі, а саме: керівник закладу буде обиратися на конкурсній основі,  з яким буде укладено контракт відповідно до законодавства; навчальним  закладам пропонується обрати один із трьох статусів: бюджетна установа, неприбутковий заклад освіти та прибутковий заклад освіти;  директори закладів освіти зможуть самостійно, без погодження з  органами управління, розпоряджатися грошовими надходженнями від провадження статутної діяльності, зокрема від платних послуг.

Звернула увагу на те, що  перехід на автономний статус та господарський розрахунок це позитив, адже заклади освіти зможуть покращити свій матеріальний стан, надавати додаткові стимули для педагогів, що підвищить якість навчання. Також у новому законі значно розширюються повноваження засновника закладу освіти та багато інших аспектів щодо якості надання освітніх послуг.

«Треба розуміти,- сказала Ольга Василівна,- що від прийняття базового закону до прийняття нових редакцій спеціальних законів пройде мінімум 2 роки, адже йдеться про довгу процедуру написання законопроекту, обговорення, схвалення Урядом, розгляд у парламентському комітеті та у сесійній залі в першому і другому читанні. Це означає, що повністю реформаторські норми, закладені в цьому законі, зможуть запрацювати тільки у 2019-2020 навчальному році».

     Також під час обговорення було приділено велику увагу питанню готовності закладів освіти до опалювального періоду та успішності його проходження. Голова райдержадміністрації  звернув особливу увагу на ряд проблем і поставив контретні завдання перед керівниками навчальних закладів.

       Загалом зустріч пройшла конструктивно та в дискусійному характері. 

 

Альбом: Зміни в законодавстві про освіту обговорювали під час наради з директорами шкіл району Альбом: Зміни в законодавстві про освіту обговорювали під час наради з директорами шкіл району Альбом: Зміни в законодавстві про освіту обговорювали під час наради з директорами шкіл району Альбом: Зміни в законодавстві про освіту обговорювали під час наради з директорами шкіл району
Web-адреса: bgadmin.gov.ua/news/id/1930 | Переглядів: 125Дата публікації: 15:58 13.11.2017