Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Спадкування за правом представлення
Спадкування за правом представлення

Поділитися новиною:

Спадкування за правом представлення

Спадкування за правом представлення має місце лише в тому випадку, коли на час відкриття спадщини немає в живих будь-кого із визначених в ст.1266 ЦКУ спадкоємців тієї черги, яка закликається до спадкування. Таким чином спадкоємець за правом представлення стає на місце (заміщає) свого померлого до відкриття спадщини предка або нащадка.

 • Спадкоємці за правом представлення:
  I-ї черги  —  внуки (правнуки) замість своїх батька, матері, (діда, баби)
  ІІ-ї черги — племінники, племінниці, прадід, прабаба замість своїх батька, матері, сина, дочки відповідно.
  ІІІ-ї черги — двоюрідні брати та сестри замість своїх батька або матері.
 • При спадкуванні за правом представлення кількома особами, частка їхнього померлого родича ділиться між ними порівну (ст.1266 ЦК).
 • Особи, які спадкують за правом представлення, не мають права спадкувати обов’язкову частку, яка належала їх померлому родичу (ст.1241 ЦК).
 • В тому випадку, коли на час відкриття спадщини батьки спадкоємців за правом представлення є живими, то право представлення не діє (оскільки живим спадкоємцям не потрібні замісники). В зв’язку з цим внуки (правнуки), племінники, племінниці, прадід, прабаба, двоюрідні брати та сестри спадкують на загальних підставах, як спадкоємці п’ятої черги. В такому випадку, відповідно до правил ч.2 ст. 1274, можлива спрямована відмова від спадщини на їхню користь.
 • Якщо за рішенням суду про усиновлення збережений правовий зв’язок між усиновленим та його бабою, дідом за походженням, то у разі смерті його баби або діда усиновлений має право на спадкування за правом представлення(ст.1260 ЦК).
 • При спадкуванні по прямій низхідній лінії право представлення діє без обмеження ступеня споріднення, в зв’язку з чим при відсутності у спадкоємця, померлого до відкриття спадщини, дітей, спадкують його внуки, при відсутності внуків – правнуки і так далі. ( ч.6 ст.1266 ЦК).
 • Якщо спадкоємець за правом представлення помер після відкриття спадщини, але не встиг її прийняти, право на прийняття належної йому спадщини переходить до його спадкоємців в порядку спадкової трансмісії. (ст.1276ЦК)

 

У разі виникнення питань – звертайтесь до Білогірського бюро правової допомоги за адресою: смт Білогіря, вул. Шевченка, 44 або телефоном 2-04-68

Єдиний всеукраїнський телефонний номер 0-800-213-103 (цілодобово та безкоштовно у межах України зі стаціонарних та мобільних телефонів).

 

Web-адреса: bgadmin.gov.ua/news/id/1866 | Переглядів: 54Дата публікації: 16:33 17.10.2017