Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Пісня - душа України
Пісня - душа України

Поділитися новиною:

Пісня - душа України

Душа України – в її традиціях, звичаях, обрядах. Душа України – в її піснях. Душа України – в людях, котрі люблять народну пісню, які співають – переспівують її при першій ліпшій нагоді, які своїм талантом, своїм мистецтвом примножують у світі прекрасне, є сівачами доброго та вічного. Душа України, а точніше її частинка, є й в Білогірському районі.

 Це прекрасні та чарівні, наділені надзвичайними вокальними даними жінки, які уже багато десятиліть є учасницями фольклорно – етнографічного ансамблю «Криниця». Марія Кащук, Ганна Цимбалюк, Зінаїда Кручик, Людмила Денисюк, Марія Пташнік, Марія Романюк, Ганна Музичук, Тетяна Дячина, Ганна Пташнік та Олена Пташнік – це джерела, струмочки, які витікають, течуть і впадають у воробіївську «Криницю», формуючи потужне русло із місцевого фольклору та народної творчості.
В рамках районного огляду – конкурсу малих форм роботи з громадами села «Світ моїх захоплень», який організований Білогірським районним будинком культури, в Воробіївському сільському клубі відбулося свято фольклору ««Із чистої криниці». Сама назва промовисто говорить за себе. Усі присутні на заході мали змогу напитися смачної водиці народної творчості із воробівського, погорілецького, паньковецького та дідковецького пісенного джерела, отримати задоволення від високого рівня виконавської майстерності цих колективів, духовно збагатитися, а також подумки поринути у минуле і тільки уявити собі, що оцих пісень співали ще наші прабабусі, виконуючи свою буденну роботу.
Червоною ниткою свята стало вшанування – віншування учасниць фольклорно – етнічного колективу, адже вони маючи за своїми плечима не один десяток літ, ніколи не уявляли життя без пісні. Кидали хатні справи, забували про втому після важкого трудового дня й поспішали в заклад культури, щоб відвести душу, щоб скинути із серця тривоги й тягарі. Вони співали різних пісень: родинно-побутових, ліричних, козацьких, весільних, сумних та жартівливих, пригадували обрядові й навіть знають соромітницькі. А ще ці привітні жіночки охоче діляться своїми знаннями, передають – навчають молоде покоління, активно ведуть гастрольну діяльність та знімаються у телепередачі «Народні ремесла», автором та ведучою якої є відома на Поділлі фольклористка, дослідниця етносу Ірина Телюх. Саме Ірина Григорівна була ведучою даного свята. Її душевна, тепла розповідь торкалася кожної учасниці «Криниці». Їхній життєвий шлях ліг в основу сценарію й тісно, влучно переплітався із розповіддю не лише про колектив, а й відродження та примноження місцевих традицій.
Не можливо, оминути увагою й оформлення сцени. Тут вам і старовинні рушники, й вимережені наволочки на подушках, й розмальована декоративна піч із справжнім сонцедайним короваєм. Колиска із дитиною, що є досить символічним, адже свідчить про те, що молодь з материнським молоком переймає любов до народної пісні. А ще важливим елементом виставки стала ікона, на якій зображений лик Господа. Такі ікони є досить стародавніми та унікальними. Поруч, біля сцени виставка декоративно – прикладного мистецтва та маленьке королівство різнобарвних хризантем.
Воробіївська сільська рада уже давно завоювала статус фольклорного центру Білогірщини. І все завдяки тому, що культпрацівників та фольклорні колективи активно підтримує сільський голова Василь Кордонець. Вітаючи своїх талановитих земляків, Василь Микитович зауважив, що гордиться їхніми здобутками та успіхами й пообіцяв, що надалі буде робити усе для того, щоб колектив розвивався й підкорював нові вершини.
А що за свято без гостей? Колективу «Криниця» теплі слова зі сцени закладу культури адресував Роман Муляр, голова Білогірської районної адміністрації, Сергій Яловчук, депутат районної ради, заступник генерального директора ТОВ НВА «Перлина Поділля», Вікторія Бащук, завідувач сектору культури та релігій. Також Вікторія Олегівна нагородила Ганну Пташнік, бібліотекаря Воробіївської бібліотеки та старосту ансамблю «Криниця» дипломом за перше місце, отриманим за участь в ярмарці бібліотечних ініціатив "Сучасна бібліотека: розвиваємо місцеві громади". Також до привітань долучилася Анжела Дзицюк, директор районного будинку культури.
Музичні вітання були від колективів – сусідів. Група автентичного співу «народного» аматорського ансамблю «Рушничок» (керівник Галина Зембецька), фольклорний ансамбль «Родовід» ( керівник Марія Поліщук) та група автентичного співу із Дідковець у складі Олени Поліщук, Лідії Юзюк, Лідії Пилипчук та Євгени Мисливець подарували присутнім прекрасні українські пісні, які нікого не залишили байдужим до народного мистецтва.
Виступали на сцені й господині закладу – фольклорно-етнографічний колектив «Криниця». А ще їхні пісні виконувала вокальна жіноча група «Калинівка» та дитяча вокальна група «Годенки» Воробіївського СК. Сольними номерами порадували Олена Пташнік та її син Ярослав.
Родзинкою заходу став виступ Ірини Телюх з її підопічним колективом «Ладовиці», «Ладосвіти», у виконанні яких прозвучала пісня «Летів ворон через сад», записана з вуст Апполінарії Євтухівни Боденчук, жительки села В’язовець. Також пані Ірина розповіла, що неодноразово була у Воробіївці, Дідківцях та В’язівці з фольклорними експедиціями, до яких залучала й учасників свого колективу. Багато пісень ведуча – фольклорист записала з вуст Антоніни Томчук, яка, на жаль, не мала змоги відвідати свято.
Гучні оплески та бурхливі аплодисменти неодноразово лунали в клубі. Діти ж в той час були захоплені майстер – класом з витинанки від майстрині Оксани Цимбалюк, який органічно доповнив захід. А по закінченню концерту усіх бажаючих навчали українського народного танцю «Ойри».
У фойє закладу культури бібліотекарем Ганною Пташнік також була організована виставка, де були зібрані роботи від кращих майстринь села.
Об’єднуючи усі ці пазли в одну, суцільну картину, можна підсумувати, що такі фольклорні свята потрібні, аби відродити та примножити національний нематеріальний народний скарб, аби не втратити свою українську душу, аби серце не було черствим та байдужим до того, що шанували наші предки. Нехай так буде вічно: світло завжди перемагатиме пітьму, любов долатиме ненависть, а сила життя подужує смерть, і, щоб традиції, звичаї та обряди передавалися нам по живому колу-колесу життя: від предків — нащадкам...
Анжела Дзицюк,
Директор районного будинку культури.
Фото автора

Альбом: Пісня - душа України Альбом: Пісня - душа України Альбом: Пісня - душа України Альбом: Пісня - душа України Альбом: Пісня - душа України Альбом: Пісня - душа України Альбом: Пісня - душа України Альбом: Пісня - душа України Альбом: Пісня - душа України Альбом: Пісня - душа України Альбом: Пісня - душа України Альбом: Пісня - душа України Альбом: Пісня - душа України Альбом: Пісня - душа України
Web-адреса: bgadmin.gov.ua/news/id/1846 | Переглядів: 140Дата публікації: 09:25 09.10.2017