Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Підготовку району до опалювального сезону 2017-2018 років обговорювали на засіданні колегії РДА
Підготовку району до опалювального сезону 2017-2018 років обговорювали на засіданні колегії РДА

Поділитися новиною:

Підготовку району до опалювального сезону 2017-2018 років обговорювали на засіданні колегії РДА

28 вересня під керівництвом голови РДА Романа Муляра відбулось чергове розширене засідання колегії районної державної адміністрації на яке були запрошені голова районної ради Василь Мельник, заступники голови адміністрації, керівники окремих структурних підрозділів районної державної адміністрації, підприємств, установ та організацій району, сільські та селищні голови.

Порядок денний засідання включав в себе наступні питання:

1. Про хід виконання завдань з підготовки житлово-комунального господарства та соціальної сфери району до роботи в зимовий період 2017/2018 року. З даного питання інформував головний спеціаліст відділу містобудування та архітектури адміністрації Микола Кабанов.

Він повідомив, що комунальними підприємствами району проводяться заходи з підготовки до нового опалювального сезону 2017-2018 року. Зокрема, КП " Білогір'яспецтрансбуд" обслуговує 26 житлових будинків у яких розміщено 353 квартири, загальною площею - 16694 м. кв. На всі будинки оформлено енергетичні паспорти. Обстежено 736 ветдимканалів, складено 700 актів ,що становить 95%, 2 - ветдимканали переобладнано.

Замінено169м.кв. шиферу, 89м/п коньків, 2 розподільчі щити РЩ-04кВт, електропровід – 110м/п. Проведено ремонтні роботи у вісьми запланованих під'їздах ( побілка, покраска). В 4- будинках відремонтовано 70 м² фундаментів. Замінено в 2-х під'їздах дверні блоки вхідних дверей.

 Укладено договір від на технічне обслуговування внутрішньо-будинкових систем  газопостачання  з Білогірською філією "Хмельницькгаз".  Проплата за комунальні послуги від населення становить – 90%, бюджетні установи – 95%.

На балансі  КП «Водоканал»  знаходиться  29,4  км  водопровідних мереж та  4,5 км. каналізаційних мереж. В поточному році проведено  ремонт  (заміну)  1,5  км водопровідних  мереж на що витрачено 100 тис. грн. коштів місцевого бюджету. 24  км водопровідних та  1  км  каналізаційних мереж вичерпали термін експлуатації та потребувають  заміни.

Розроблено заходи по підготовці до  осінньо - зимового періоду  2017 - 2018 року, згідно з якими:

проведено ремонт приміщень ВНС (водо-насосної станції);

проведено ремонт приміщень каптажів;

замінено засувки на ВНС;

проведено чистку резервуара;

проведено капітальний ремонт 2 насосів.

підтримано територію 1-го поясу в належному стані згідно вимог СЕС

проведено покраску обладнання ВНС;

замінено чавуні засувки на шарові;

Витрати електроенергії на виробництво 1 м.куб. води становить 1,5 кВт. ,в минулому році було 1,2 кВт.

   Витрати електроенергії на викачку 1м.куб. стоків становить 0,33   кВт.

Відсутні автономні джерела енергозабезпечення на водозаборі та каналізаційній насосні станції. Не працюють лічильники технологічного обліку води.

Тарифи на водопостачання та водовідведення для населення згідно рішення виконкому Білогірської селищної ради  № 61  від 28 грудня 2016 року становлять:

Водопостачання  11,00грн. за 1 м.куб. 

Водовідведення   9,00 грн. за 1 м.куб. 

На балансі  КП «Тепломережа» знаходиться  1 котельня та  3  км  теплових мереж. Підготовлена до експлуатації з підписанням актів готовності  1  котельня.  Ремонт  (заміна) теплових мереж  не  проводився, однак ще  0,040  км  теплових мереж  потребують заміни.

Підприємством  проведено ремонтні роботи,перевірено теплові мережі ,  прилади,  насоси ,  манометри. Здійснено перевірку лічильника, та режимну наладку котла.

На підготовку до опалювального періоду  використано  28,145 грн. власних коштів.

           Заборгованість підприємста заелектроенергію,  газопостачання, заробітній платі, податкам   відсутня.

  Підприємство проводить обстеження димарів та повітропроводів для населення, установ та підприємств.  За 2017 рік  проведено обстеження 1450 об’єктів , укладено договори з 8 організаціями.

 Також було озвучено інформацію, щодо готовності до опалювального сезону закладів освіти, культури та медицини району. Так, в районі нараховується 36 загальноосвітніх навчальних, з них 19 мають власні котельні (11 – на газу, 8 – на твердому паливі), 16 закладів опалюються пічним опаленням, 1 – електроопалення.

Школи забезпечуються вугіллям 335 т на суму 559,5 тис. грн., торфобрикету  160 т   на суму 192 тис. грн. та дрова 800 с/м на суму 260 тис. грн.

В закладах проведено значний об'єм роботи щодо підготовки матеріально-технічної бази до роботи в новому опалювальному періоді, розроблені заходи та складено відповідні акти.

В усіх школах проведені поточні ремонти котелень та грубок.

 

2. Про стан реалізації в районі державної політики у сфері раціонального використання та охорони земель. Членів колегії та присутніх інформував виконуючий обов’язки начальника відділу Держгеокадастру в Білогірському районі Віктор Клімчук. Реалізація державної політики передбачає провадження органами державної влади діяльності у сфері земельних відносин, спрямованої на раціональне використання та охорону землі,забезпечення продовольчої безпеки країни і створення екологічно безпечних умов для провадження господарської діяльності та проживання громадян.

Дане питання регулюється основними законами:

-Конституцією Укроїни;

-Законами України:

-«Про Місцеве самоврядування»;

-«Про охорону земель»;

-«Про державний контроль за використанням і охороною земель»;

-Земельним ,Водним та Лісовим Кодексами та іншими законами і підзаконними актами.

Базою, на якій фактично планується діяльність уповноважених державою органів з забезпечення раціонального використання та охорони земель , є дані органів статистики і державного земельного кадастру що включають відомості про результати господарської діяльності суб’єктів господарювання а також відомості про кількісний і якісний склад земель, розподіл їх між власниками та землекористувачами, дані нормативної грошової оцінки землі, підстави набуття права на землю, обмеження в їх використанні, місце розташування та інші відомості.

За структурою розподілу земель землі сільськогосподарського призначення становлять 85% від загальної площі району, з них орні - 63%. Розораність земель - 64% та 75% до площі сільгоспугідь, по області відповідно 60,7% та 81%.

В наслідок високої освоєності земельного фонду району в попередні роки і тепер, вкрай необхідним є виконання належних заходів по охороні земель з запобігання ерозійних процесів і явищ природно - кліматичного характеру так як спостерігається прогресуюча деградація земель.

У грунтах на 75% площі через внесення великої кількості мінеральних добрив та засобів захисту рослин, спостерігається тенденція до зменшення кількості гумусу,тобто наявне виснажливе використання земель.

З метою планування заходів з охорони земель на території району в попередні роки проведено інвентаризацію земель,виявлено землі що з різних причин включено до земель запасу з метою їх перерозподілу. Фактично перерозподіл як такий закінчено.

Протягом останніх років недостатньо задіяні для оптимізації використання та охорони земель залишається механізм поєднання заходів юридичної відповідальності в галузі охорони земель, а також встановлення на законодавчому рівні природоохоронних обмежень у використанні земель шляхом здійснення ефективного землеустрою.

Важливим фактором у боротьбі з ерозійними процесами створення системи суцільних ґрунтозахисних насаджень, адже лісистість району становить лише 10%.

Для покращення питання піднятого в даній інформації необхідним є: -визначення на законодавчому рівні форм користування і прав на земельні ділянки,їх обмежень і зобов’язань, які повинні реєструватися;

-системи нормативно-правового регулювання та адміністрування управління земельними ресурсами, орієнтації системи управління з. р. на задоволення попиту споживачів;

-забезпечення прозорості діяльності системи управління землею; -проведення постійного моніторингу;

3. Про план роботи районної державної адміністрації на четвертий квартал 2017 року Інформувала керівник апарату районної державної адміністрації Юлія Панасюк.

 

Альбом: Підготовку району до опалювального сезону 2017-2018 років обговорювали на засіданні колегії РДА Альбом: Підготовку району до опалювального сезону 2017-2018 років обговорювали на засіданні колегії РДА Альбом: Підготовку району до опалювального сезону 2017-2018 років обговорювали на засіданні колегії РДА Альбом: Підготовку району до опалювального сезону 2017-2018 років обговорювали на засіданні колегії РДА Альбом: Підготовку району до опалювального сезону 2017-2018 років обговорювали на засіданні колегії РДА
Web-адреса: bgadmin.gov.ua/news/id/1814 | Переглядів: 117Дата публікації: 16:17 28.09.2017