Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Міжнародна ніч кажанів
Міжнародна ніч кажанів

Поділитися новиною:

Міжнародна ніч кажанів

Кажан виду Лиликових Однією із найбільш незвичайних природоохоронних дат є «Ніч кажанів», яку відзначають в ніч з 20 на 21 вересня. З 1997 року це загальноєвропейська природоохоронна акція, в якій беруть участь всі країни, що є сторонами Угоди про збереження кажанів у Європі – EUROBATs.

Головна мета – привернути увагу громадськості до проблем рукокрилих та їх охорони, а також розвінчати міфи навколо звірків, перед якими багато людей відчувають невиправданий забобонний страх.

Слово «кажан» походить від староукраїнського «кожа» – «шкіра». Назва пов’язана з тим, що роль крил у кажана виконують широкі шкіряні перетинки.

Завдяки здатності до польоту кажани поширені по всіх куточках Землі. У світі існує 700 видів кажанів, і вони становлять майже одну чверть усіх сучасних видів ссавців. Три види мешкають в Південній Америці і є вампірами, живляться кров’ю ссавців і птахів. Решта видів є або вегетаріанцями або харчуються комахами. Для подолання перешкод на відкритому повітрі, кажани використовують ехолокацію (вони видають звуки, які відбиваються від предметів як зворотне відлуння). Кажани – єдиний ссавець в світі, який здатний літати. Вони можуть літати зі швидкістю 96 км /год. і жити до 40 років.

В Україні кажани представлені підковиками і кількома родами з родини лиликових (Vespertilionidae).

Кажан виду Підковик

Хоча кажани досить поширені, у регіонах з інтенсивним розвитком промисловості і сільського господарства чисельність їхніх популяцій катастрофічно зменшується, і багато видів зараз знаходяться на межі зникнення.

Проведення в Україні акції «Ніч кажанів» є значною подією, оскільки на території нашої держави всі види рукокрилих занесені до Червоної книги України та потребують охорони.

За інформацією Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації

Web-адреса: bgadmin.gov.ua/news/id/1795 | Переглядів: 72Дата публікації: 15:40 20.09.2017