Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Урочистості з нагоди Дня Державного прапора України
Урочистості з нагоди Дня Державного прапора України

Поділитися новиною:

Урочистості з нагоди Дня Державного прапора України

23 серпня 2017 року на площі біля адміністративної будівлі районної державної адміністрації та районної ради, відбулися урочистості з нагоди Дня Державного прапора України за участі голови районної державної адміністрації Романа Муляра, голови районної ради Василя Мельника, представників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, установ та організацій, трудових колективів підприємств, засобів масової інформації.

Честь підняти Прапор нашої держави була надана голові районної державної адміністрації Роману Муляру,голові районної ради Василю Мельнику, воїну-учаснику АТО  Іллі Васюку та Карінні Ковальській учениці Білогірського НВК «Середня загальноосвітня школа I-III ступенів імені І.О.Ткачука, гімназія».

Державний Прапор - один з офіційних державних символів суверенітету держави. Український Державний Прапор - стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольору із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3.

Державний Прапор як символ країни є втіленням національної єдності, честі та гідності, традицій державотворення, історії та сьогодення. Під його знаменом ми йшли до проголошення самостійної України, до перемоги.

В усі віки і в усіх народів державний прапор був однією з найвищих і найшанованіших святинь. Прапор символізував єдність земель і племен; він консолідував міста і краї в державу, а духовно й історично близькі етноси – в націю. Під прапором воїни вирушали в похід, з прапором виступали на захист своєї батьківщини, прапор символізував стабільність держави й урочистість тих чи інших всенародних подій, свят, ритуалів.

Як відомо, використання жовтого та синього кольорів (з різними відтінками) на символіці часів Київської Русі простежується від прийняття християнства.

У XVI-XVIII століттях запорізькі козаки в своїх прапорах широко використовували жовто-синій, червоно-чорний та малиновий кольори. З часів козацтва жовто-блакитне поєднання кольорів поступово починає домінувати на українських хоругви, прапори і клейноди. Жовто-синіми були прапори УНР і ЗУНР в 1917-1919 роках.

Офіційне підняття стягу відбулося 24 липня 1990р. на флагштоку перед будівлею мерії Києва. Це полотнище було попередньо освячено у Софійському соборі..

В якості державного прапора України синьо-жовтий стяг був затверджений Постановою Верховної Ради від 28 січня 1992.

Альбом: Урочистості з нагоди Дня Державного прапора України  Альбом: Урочистості з нагоди Дня Державного прапора України  Альбом: Урочистості з нагоди Дня Державного прапора України  Альбом: Урочистості з нагоди Дня Державного прапора України  Альбом: Урочистості з нагоди Дня Державного прапора України
Web-адреса: bgadmin.gov.ua/news/id/1738 | Переглядів: 133Дата публікації: 10:10 23.08.2017