Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
О. Корнійчук: необхідно максимальну увагу приділити покращенню умов ведення бізнесу та підписанню договорів з інвесторами
О. Корнійчук: необхідно максимальну увагу приділити покращенню умов ведення бізнесу та підписанню договорів з інвесторами

Поділитися новиною:

О. Корнійчук: необхідно максимальну увагу приділити покращенню умов ведення бізнесу та підписанню договорів з інвесторами

Про це сьогодні сказав голова адміністрації Олександр Корнійчук під час розширеного засідання колегії облдержадміністрації. З першим питанням порядку денного колегії щодо зовнішньоекономічної та інвестиційної діяльності в області виступив директор Департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури облдержадміністрації Юрій Гриневич, який проінформував, що у січні-травні 2017 року обсяги експорту та імпорту товарів становили, відповідно, 162,0 млн.дол. і 152,7 млн.дол. США. У порівнянні з січнем-травнем 2016 року експорт збільшився в 1,6 рази, імпорт – на 36,7 відсотка. Додатне сальдо зовнішньої торгівлі товарами становило 9,3 млн.дол. (у січні-травні торік від’ємне – 11,1 млн.дол.). Коефіцієнт покриття експортом імпорту становив 1,06 (торік – 0,90). Зовнішньоторговельні операції проводилися із партнерами із 97 країн світу.

Обсяг експорту товарів до країн Європейського Союзу становив 67,2 млн. дол. або 41,5% від загального обсягу експорту (у 2016 році – 51,3%) та збільшився до відповідного періоду минулого року на 30,3 відсотка.

За словами Юрія Валентиновича, основу товарної структури експорту становили зернові культури; насіння і плоди олійних рослин; електричні машини; молоко та молочні продукти, яйця птиці, натуральний мед; цукор і кондитерські вироби з цукру; текстильні матеріали та текстильні вироби; жири та олії тваринного або рослинного походження; пластмаси, полімерні матеріали; меблі.

Імпорт товарів з країн Європейського Союзу становив 81,8 млн.дол. або 53,6% від загального обсягу та збільшився у порівнянні з січнем-травнем 2016 року на 38,4 відсотка.

Основу товарної структури імпорту області становили пластмаси, полімерні матеріали – 16,7%, механічні машини – 15,7%, засоби наземного транспорту, крім залізничного, – 12,1%, електричні машини – 9,7%, палива мінеральні, нафта і продукти її перегонки – 8,7%, недорогоцінні метали та вироби з них – 8, %, текстильні матеріали та текстильні вироби – 7,1 відсотка.

Головним джерелом фінансування капітальних інвестицій залишаються власні кошти підприємств та організацій, за рахунок яких освоєно 51,7% загального обсягу. Частка залучених та запозичених коштів, зокрема, кредитів банків та інших позик, становила 3,9 відсотка. За рахунок державного та місцевих бюджетів освоєно 9,5% капітальних інвестицій.

Найвагомішу частку капітальних інвестицій (99,7% загального обсягу) освоєно у матеріальні активи, з яких будівлі та споруди – 52,7% усіх інвестицій, машини, обладнання та інвентар і транспортні засоби – 45,2 відсотка. У нематеріальні активи вкладено 0,3% загального обсягу капітальних інвестицій.

На капітальний ремонт активів спрямовано 118,1 млн.грн. капітальних інвестицій (6,6% від загального обсягу).

Обсяг внесених з початку інвестування в економіку області прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу) на 01 квітня 2017 року становив 160,5 млн. доларів США, що на 1,5% більше обсягів інвестицій на початок року, у розрахунку на одну особу населення – 124,7 долара.

При цьому із країн Європейського Союзу внесено 150,7 млн. дол., інших країн – 9,8 млн. доларів.

Успішно працюють з іноземними інвестиціями підприємства ПАТ “Подільський цемент”, ТОВ “Inter Cars Ukraine”, ТОВ “РосАпатитінвест”, ТОВ “ПРЕТТЛЬ-КАБЕЛЬ УКРАЇНА”, ТОВ “МАНН+ХУММЕЛЬ ФТ УКРАЇ¬НА” (“WIX-FILTRON”), ПАТ “Агрофірма “АВІС”, ТОВ “Дювельсдорф Украї¬на”, ТОВ “Тін Імпекс”.

Також на постійній основі впроваджуються заходи для підвищення рівня інвестиційної привабливості регіону шляхом створення сприятливих умов для залучення інвестицій в економіку області як бази для сталого економічного зростання та підвищення якості життя населення.

Так, задля удосконалення системи інформаційного забезпечення інвестиційної діяльності здійснюється: методична допомога у розробці інвестиційних проектів та їх всебічна інформаційна підтримка; участь у міжнародних, всеукраїнських та регіональних заходах інвестиційного спрямування; організація зустрічей суб’єктів підприємницької діяльності з потенційними інвесторами, представниками дипломатичних місій та ділових кіл іноземних держав.

Важливим для розвитку краю є також покращення інвестиційного іміджу. З цією метою поглиблюється міжнародне регіональне співробітництво, поширюється рекламно-іміджева продукція та інформаційно-презентаційні матеріали. Задля зміцнення нових та розвитку вже існуючих зв’язків з іноземними державами, а також налагодження прямих ділових контактів, у першому півріччі було проведено 13 зустрічей керівництва облдержадміністрації та підприємницького сектору області з представниками бізнес-кіл та державних установ зарубіжних держав.

З метою нарощування економічного потенціалу області реалізовуються значні інвестиційні проекти.

У Городоцькому районі завершується реалізація потужного інвести-ційного проекту – будівництво найсучаснішого курортного комплексу ТОВ “Арден-Палац” на 1500 місць та гірськолижного відпочинкового комплексу “Арден Скай”. Планується створення близько 1000 нових робочих місць. Об¬сяг інвестицій сягає понад 5,0 млн. дол. США.

У місті Кам’янець-Подільський працюють ТОВ “КВС-Україна” – 100% дочірнє підприємство “KWS SAAT SE”, Німеччина. Проект стартував у січні 2015 року. Територія комплексу займає 8,5 га, потужність заводу становить 6 тис. тонн насіння в рік, а план посіву – 2 тис. гектарів. У підприємство інвестовано 20,0 млн. євро.

Товариством “Екотехнік – Нова Ушиця” торік завершено будівництво сонячної електростанції за межами с. Слобідка Новоушицького району. Об’єкт підключено до єдиної енергосистеми України. Значну суму інвестицій на реалізацію проекту залучено у 2015 році – 123,0 млн.грн., торік інвестовано 3,8 млн. гривень.

Підприємством ТОВ “Теофіпольська енергетична компанія” розпочато будівництво біогазової установки з виробництва електроенергії з біогазу. Першу чергу будівництва планується увести в дію у вересні 2017 року, другу – до кінця року. Унаслідок реалізації проекту передбачається створити 50 ро¬бочих місць.

У м. Старокостянтинів із залученням коштів британських інвесторів розпочав роботу завод ТОВ “Мегатекс Індастріал” з виробництва гальванічних елементів (електричних акумуляторів та первинних елементів). Проектна потужність підприємства становить більше 3 млн. акумуляторів на рік. За цим показником ТОВ “Мегатекс Індастріал” є найбільшим підприємством з виробництва стартерних акумуляторних батарей у країнах СНД.

У Старосинявському районі будують найбільший у Європі завод з переробки сої “А.Т.К.”. Ведеться будівництво соєво-екстрактного заводу. Загалом вклад інвестицій у підприємство становить 1,5 млрд. гривень. Планова потужність заводу – 1500 тонн на добу,  кінцевим  виробництвом продукції має бути соєва олія, шрот, лецетин, оболонка соєва гранульована. Загальна кількість працюючих планується 205 осіб.

На території Хмельницького району передбачається реалізація масштабного проекту з будівництва біогазової електростанції електричною потужністю 44,2 МВт та тепловою – 130 МВт.

На території Улашанівської сільської ради Славутського району ТОВ “НВК “Екофарм” торік уведено в експлуатацію перший пусковий комплекс з виготовлення та зберігання лікарської рослинної сировини. Працевлаштовано 22 працівники. До кінця року планується введення другого пускового комплексу з виготовлення лікарських засобів, що забезпечить створення 97 додаткових робочих місць.

ТОВ “Старокостянтинівцукор” здійснено реконструкцію підприємства та оновлення обладнання з метою зменшення споживання газу та збільшення об’єму перероблення цукрових буряків, введено в експлуатацію ТЕЦ з турбіною потужністтю 8,5  МВт. У результаті, споживання природного газу зменшиться на 12 млн.куб. метрів.

ТОВ “Старокостянтинівська меблева фабрика”, де введено в дію технологічні лінії з виробництва корпусних меблів з ДСП, фасадів до меблів з МДФ, а також лінію з виробництва м’яких меблів з організацією повного закритого циклу виробництва, з липня минулого року налагоджено постачання продукції на експорт до країн Прибалтики та Фінляндії.

Цьогоріч у травні на Волочиській швейній фабриці запущено в дію перший цех з пошиття верхнього одягу, створено 32 робочих місця.

ПП “Аграрна компанія 2004” у 2017 році розпочала посадку яблуневого саду в с. Великі Жеребки площею 70 га, а також будівництво холодильника з регульованим газовим середовищем на 3500 тонн зберігання. Ці заходи передбачають створення 40 нових робочих місць та освоєння близько 20,0 млн.грн. капітальних інвестицій. Також підприємство запустило завод з виробництва соняшникової олії у Волочиському районі. Потужність переробки становить 3 тис. тонн соняшникового насіння в місяць і у І кварталі цього року до Польщі експортовано 144 тонни олії.

Аналіз зовнішньоекономічної та інвестиційної діяльності Хмельниччини свідчить про необхідність активізації регіональної політики у цих напрямах, а досягнуті результати дають можливість прогнозувати відновлення позитивної динаміки нарощування зовнішньоекономічного та інвестиційного потенціалу, що сприятиме комплексному розвитку регіону.

Підсумовуючи дане питання, голова адміністрації Олександр Корнійчук відмітив, що необхідно максимально приділити увагу покращенню умов ведення бізнесу та підписанню договорів з інвесторами.

“Нам разом потрібно забезпечити розвиток краю та дбати про наших громадян, шукати об’єкти для інвестування, робити якісні презентації, адже чим більше знають про область, тим більше залучається інвесторів. Обласна державна адміністрація завжди готова до співпраці та допомоги у реалізації проектів, презентованих як органами влади так і громадськістю”, – підсумував голова адміністрації.

 

 

Web-адреса: bgadmin.gov.ua/news/id/1731 | Переглядів: 79Дата публікації: 13:08 22.08.2017