Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Відбулася презентація пересувної виставки «Люди Свободи. Гаранти незалежності»
Відбулася презентація пересувної виставки «Люди Свободи. Гаранти незалежності»

Поділитися новиною:

Відбулася презентація пересувної виставки «Люди Свободи. Гаранти незалежності»

17 серпня в районному музеї відбулася презентація пересувної виставки «Люди Свободи. Гаранти незалежності». Виставка створена Українським інститутом національної пам’яті до річниці Незалежності України. На виставці представлені 26 особистостей, які так чи інакше були причетні до боротьби за свободу нашої держави. На захід були запрошені працівники організацій району.

Минуле ХХ століття стало часом нашої найактивнішої боротьби за свободу. На зорі віку, в 1900 році, українці вперше висунули політичні вимоги своєї незалежності. Його завершення, в 1991 році, увінчалося остаточним її утвердженням.

Разом з тим, це століття – час існування на нашій землі двох тоталітарних режимів (комуністичного та нацистського), які стали символом придушення свободи в світовій історії. Незважаючи на їх вдавану нездоланність, вони зазнали краху. Тому, що зіткнулись із опором тих, кого ми сьогодні називаємо Людьми Свободи.

Ці люди дуже різні – поети і політики, військові і музиканти, науковці і художники.

Їх опір теж був різноманітним – хтось боровся за свободу народу, хтось за свободу творчості , думки, хтось зі зброєю в руках, а хтось – із пензлем.

Кожного з них жорстоко ламали – когось  у тюрмі, кого у «шарашці», фізичними чи моральними тортурами.

Жоден з них не мав можливості реалізувати свій потенціал на повну потужність. Вони не стали тими, хто очолив незалежну країну, не дописали чудової пісні чи вірша, не подарували світові ще одного важливого винаходу чи прекрасної картини.

Але вони зуміли зберегти свободу в собі, пронести її через часи неволі. Завдяки таким Людям, свобода стала реальністю для нас. І кожен із нас отримав можливість вільно реалізувати свій потенціал.

До 25-річниці відновлення незалежності України ми розповімо про 25 Людей Свободи, які своєю працею та боротьбою в минулому столітті, зробили її можливою.

Але героїв виставки 26. Останній з них віддав життя, щоб зберегти свободу України вже у ХХІ столітті.

Тому, що ми готові відстояти свободу.

Бо саме люди є гарантами незалежності.

Альбом: Відбулася презентація пересувної виставки «Люди Свободи. Гаранти незалежності» Альбом: Відбулася презентація пересувної виставки «Люди Свободи. Гаранти незалежності» Альбом: Відбулася презентація пересувної виставки «Люди Свободи. Гаранти незалежності» Альбом: Відбулася презентація пересувної виставки «Люди Свободи. Гаранти незалежності»
Web-адреса: bgadmin.gov.ua/news/id/1722 | Переглядів: 93Дата публікації: 13:30 18.08.2017