Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Сонце та тепло – не завжди друзі!
Сонце та тепло – не завжди друзі!

Поділитися новиною:

Сонце та тепло – не завжди друзі!

Літо завжди асоціюється із сонцем, теплом, відпочинком. Однак необережність та бездумність влітку може призвести до біди. Нормальна життєдіяльність організму можлива лише за умови збереження постійної температури тіла за рахунок рівноваги між теплоутворен­ням та тепловіддачею. При високій температурі оточуючого повітря тепловіддача здійснюється лише за рахунок потовиділення, а тому організм легко перегрівається, особливо в умовах підвищеної воло­гості.

Тепловий та сонячний удар – це результат перегрівання організ­му вище 38-39° С. Тепловий удар відрізняється від сонячного тим, що при сонячному різко перегрівається тільки голова, а при теплово­му – все тіло. Перегріванню сприяють тісний та щільний одяг не по сезону, фізичне навантаження, алкогольне сп’яніння, переїдання, відсутність руху повітря, сон на відкритому соиці, надмірна вага тіла.

Сонячний та тепловий удари проявляються майже однаково. Спочатку з’являються наростаюча слабкість, головний біль, в подаль­шому приєднуються запаморочення, шум у вухах, біль у кінцівках та спині, нудота, іноді блювота, частий, слабкий пульс, що свідчить про серцеву слабкість, дихання стає частим, поверхневим, потім настає глибока втрата свідомості, марення і галюцинації, судоми. За відсутності своєчасної допомоги може настати смерть.

Перша допомога.

Постраждалого необхідно обережно, але швидко, перенести в прохолодне місце, покласти на спину з трохи піднятою головою, роз­дягнути, забезпечити йому спокій та достатній доступ свіжого по­вітря.

Обличчя і груди обтерти холодною водою. Для місцевого охолод­ження найкраще використовувати гумовий міхур з холодною водою або льодом. Накладають його на голову через рушник. Якщо необхідно проводити охолодження тривалий час, то воду в гумовому міхурі  змінюють кожні півгодини, а тримають його на тілі не більше 15 хвилин без перерви. Можна використовувати і поліетиленовий мішок, наповнений холодною водою. Для місцевого охолодження накладають холодні компреси. Для цього необхідно мати два рушники або два шматки тканини. Можна дати випити помірну кількість прохолодної підсоленої або мінеральної води.

Також необхідно одразу ж викликати бригаду швидкої медичної допомоги.

Будьте обережні під час літнього відпочинку і літо та сонце стануть Вам добрими друзями!

За інформацією Центру здоров’я

Web-адреса: bgadmin.gov.ua/news/id/1672 | Переглядів: 54Дата публікації: 09:25 04.08.2017