Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Питання оподаткування нерухомого майна та інвентаризації земель обговорювалися під час робочої зустрічі з сільськими та селищними головами.
Питання оподаткування нерухомого майна та інвентаризації земель обговорювалися під час робочої зустрічі з сільськими та селищними головами.

Поділитися новиною:

Питання оподаткування нерухомого майна та інвентаризації земель обговорювалися під час робочої зустрічі з сільськими та селищними головами.

21 липня 2017 року керівник апарату районної державної адміністрації Юлія Панасюк взяла участь робочій зустрічі з сільськими, селищними головами, секретарями виконкомів сільських й селищних рад також спеціалістами по землеустрою з порядком денним:

1. Про особливості нарахування та сплати податку на нерухоме майно у  зв’язку з внесенням змін до Податкового кодексу

2. Про інвентаризацію земель сільськогосподарського та несільськогосподарського призначення, розташованих в мажах населених пунктів та за їх межами

 Стосовно першого питання присутнії інформував начальник Білогірського відділення  Славутської ОДПІ Василь Олуйко зупинившись на окремих положеннях оподаткування нерухомості, а саме:  особи котрі мають квартиру понад 60 кв. м чи будинок понад 120 кв. м., зобов'язані будуть сплатити податки за "зайві" квадратні метри. У 2017-му платіжки надішлють до 1 липня. Вони будуть за минулий рік, тож податок нарахують з урахуванням мінімальної зарплати в розмірі 1378 грн (на початок минулого року), а ставка податку буде коливатися від 0 до 3% від мінімальної зарплати.

     Ставки податку і площу нерухомості, за яку не потрібно платити, визначає місцева влада. Податки потрібно буде сплатити до 28 серпня 2017-го.

     Оподатковуються житлові будинки, прибудови до будинків, квартири, кімнати в комуналці, будинок на дачі. У Податковому кодексі зазначено, що податками обкладаються не лише житлові приміщення, а й гаражі, сараї, погреби, літні кухні тощо. Щоправда, більшість місцевих рад вирішили оподатковувати лише житлову нерухомість, а на господарчі будівлі встановили нульову плату. До 1 липня податкова служба розішле рішення-повідомлення та квитанції із сумами податків. Заплатити потрібно не пізніше 28 серпня. Якщо прийшла квитанція про сплату податку на нерухомість, яку, наприклад, уже продали, або ж якщо квитанція не прийшла, але за законом нерухомість повинна

обкладатися податком, потрібно самостійно звернутися до місцевого відділення Державної фіскальної служби.

      Якщо оплатити платіжку у вересні, доведеться заплатити штраф у розмірі 10% від податку, якщо в жовтні – сума штрафу сягне 20%. Крім того, податковий інспектор може в рахунок боргу накласти на частину майна податкову заставу. Якщо податок не сплачується тривалий час, майно продають за рішенням суду. Крім того, за несплату податків передбачена кримінальна відповідальність (ст. 212 Кримінального кодексу України).

   У 2018 року  сплачуватимуться  податки на нерухомість за 2017-й, вони зростуть. Звісно, якщо не буде змін у законодавстві.

   Розмір ставки встановили від 0% до 1,5% від мінімальної зарплати, зменшивши найвищий допустимий показник удвічі (нині – 3%). Це пов'язано з тим, що мінімальна зарплата від початку 2017-го зросла вдвічі – до 3,2 тис. грн, а податки на нерухомість вираховують саме у прив'язці до мінімалки.

 

Про інвентаризацію земель сільськогосподарського та несільськогосподарського призначення, розташованих в мажах населених пунктів та за їх межами інформував також Василь Олуйко який повідомив що  для систематизування та створення бази даних по землекористувачах району необхідно провести інвентаризацію земель, а саме:

1) виявлення земельних ділянок, що не використовуються або використовуються нераціонально, не за цільовим призначенням;

2) виявлення земельних ділянок, які використовуються без оформлення відповідних прав на землю та їх обмежень, або права користування якими не встановлено та не здійснено державну реєстрацію;

3) виявлення резервів збільшення надходжень від плати за землю до місцевих бюджетів.

Метою проведення інвентаризації земель сільськогосподарського та несільськогосподарського призначення, розташованих в межах населених пунктів та за їх межами (далі – інвентаризація земель) є визначення ефективності їх використання,регулювання земельних відносин, раціонального використання і охорони земельних ресурсів, оподаткування.

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Альбом: Питання оподаткування нерухомого майна та інвентаризації земель обговорювалися під час робочої зустрічі з сільськими та селищними головами. Альбом: Питання оподаткування нерухомого майна та інвентаризації земель обговорювалися під час робочої зустрічі з сільськими та селищними головами. Альбом: Питання оподаткування нерухомого майна та інвентаризації земель обговорювалися під час робочої зустрічі з сільськими та селищними головами. Альбом: Питання оподаткування нерухомого майна та інвентаризації земель обговорювалися під час робочої зустрічі з сільськими та селищними головами.
Web-адреса: bgadmin.gov.ua/news/id/1649 | Переглядів: 99Дата публікації: 14:37 21.07.2017