Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Районне свято Івана Купала
Районне свято Івана Купала

Поділитися новиною:

Районне свято Івана Купала

Поезія літа. Гімн буянню природи. Величава пісня, яка підносить людську працьовитість. Саме такими епітетами можна охрестити літнє свято Івана Купала. З давніх-давен у пору літнього повороту сонця, в ніч із 6-го на 7-е липня, наші предки запалювали "живий вогонь" до неба на честь Бога Ярила і перестрибували через нього, щоб очиститися від усього лихого. Люди купалися у воді, віруючи у її чудодійну силу.

Язичницьке свято Купала після прийняття християнства поєдналося із церковним – Різдвом Івана Хрестителя. Тому воно і має подвійну назву – Івана Купала.
Купальські обряди оспівують молодість, високі почуття, та жіночу вроду. Давні традиції та своєрідні ритуали свята люди не забувають і сьогодні. Про це свідчить велика кількість жителів та гостей Білогір’я, які завітали до озер біля районного стадіону, аби приєднатися до святкування Івана Купала та подивитися на фольклорне театралізоване дійство «На Купала й нічка мала».
У центрі сюжету – історія кохання.
Напевне, кожному із нас відома легенда, що в купальську ніч цвіте дивна квітка папороть й той, хто її знайде зможе розуміти розмову тварин та рослин, йому відкриються усі схованки найпотаємніших скарбів, а ще цвіт папороті приносить щастя в коханні.
Головними героями театралізованого дійства став бідний хлопець Іванко ( Володимир Міщук), який закоханий у сільську красуню Галинку (Катерина Міщук), однак батько Галинки противиться шлюбу доньки з Іванком. Й тому головний герой за порадою циганки (Юля Дрогайцева) вирішує піти у царство нечисті, на Лису гору, аби знайти цвіт папороті. На шляху йому зустрічається Чорт ( його вміло зіграв Анатолій Керея) та його «темна братва», які вигадують безліч завдань, аби завадити Іванку знайти заповітну квітку. Серед лілій, які танцюють свій танець ( у них перевтілилися учасниці танцювального колективу «Барвінок» Воробівського СК), Іван не впізнає своєї квітки, тому змушений мірятися силою з Чортом. Хоч юнак й перемагає нечистого, та Чорт наказує провести його на свято до людей. Іван відмовляється й за це лиходії забирають його у темний ліс.
Галинка ж, очікуючи коханого, разом з подружкою (Оксана Писаренко) вдаються до магії. Вони танцюють купальські хороводи навколо Марени й Купала, плетуть вінки. Адже, існує повір’я, що цієї ночі квіти й трави мають чарівну силу, й вплетені у віночок здатні віднайти для дівчини долю та здійснити найзаповітніше бажання. Галинку чатує ще одна небезпека. ЇЇ хоче отруїти зла Відьма ( її зіграла Надія Іващук). Однак, дівчину рятують друзі й вони вирішують загодити морського царя Водяника (Вадим Слободян) й його дочок русалок, аби ті не заважали їм пускати віночки.
Усе дійство доповнене чудовими сучасними піснями, які мають купальські мотиви, у виконанні Оксани Писаренко, Вікторії Бащук, Людмили Бахмацької та сімейного дуету «Поцілунок».
Кульмінацією театралізації стала поява Іванка з віночком коханої Галинки. Дівчина кидається йому на зустріч й вся нечисть відступає, адже кохання – найбільше диво на землі. На ньому світ тримається. Воно усе зло розжене.
Продовжилося свято концертною програмою, де линули обрядові купальські та веселі українські пісні в виконанні фольклорно –етнографічного колективу «Криниця» Воробіївського СК, народного аматорського колективу автентичної пісні «Рушничок» Погорілецького СК, народного аматорського вокального ансамблю «Мелодія», вокального ансамблю «Берегиня» Соснівського СК, фольклорного ансамблю «Лісова пісня» Тростянецького СБК, народного аматорського вокального ансамблю «Перлина» Ямпільського МБК. Також музичні вітання білогірська громада отримала від солістів Альони Борейко, Ангеліни Іващук, Світлани Марчук, Ніни Усенко, дуету у складі Юрія Пацалюка та Вікторії Міщук, Анастасії Копачевської та Оксани Міракян.
Малеча ж розважалася на батутах та надувних гірках, ласувала солодкою ватою та попкорном. Поруч з імпровізованою сценою була організована торгівля, де можна було придбати солодощі, або посмакувати смачним шашликом. Одним словом, все було зроблено для того, щоб відпочинок був змістовним та комфортним.
В цей час найсміливіші та найспритніші юнаки, козаки спробували підкорити стовп, на якому були вивішені сувеніри, цінні призи, які мали залишитися щасливцеві на згадку про святкування Купала.
Кажуть, купальська ніч має безліч таємниць. За ще одним повір’ям слід було цього дня «пошлюбувати» Марену й Купала, спаливши їх у вогні. Білогірчани цієї прикмети дотрималися, отож можна сподіватися, що цього року щедро зародить хлібна нива й в коморі буде багатий врожай.
Театралізоване дійство та концерт був підготовлений районним будинком культури. У вирішенні організаційних питань допомагав В.А.Гребенюк, заступник голови Білогірської РДА, В.О.Бащук, завідувач сектору культури та релігій Білогірської РДА, А.І.Денисюк, голова Білогірської селищної ради. За співпрацю й допомогу слід подякувати начальнику Білогірського РЕМу В.М.Юрчуку.
Велике театралізоване свято – Івана Купала, що ще здавна стало улюбленим народним гулянням, у районні відбулося за меценатської допомоги та підтримки В.О.Прокопчука, депутата обласної ради, директора філії «Рідний край» ПрАТ «Зернопродукт МХП», С.П.Іващука, депутата обласної ради, генерального директора ТОВ НВА «Перлина Поділля», А.І.Денисюка, голови Білогірської селищної ради, а також за сприяння керівників району В.В.Мельника, голови районної ради, та Р.П.Муляра, голови райдержадміністрації.


Анжела ДЗИЦЮК, директор РБК
Фото Андрія КАРДАША

Альбом: Районне свято Івана Купала Альбом: Районне свято Івана Купала Альбом: Районне свято Івана Купала Альбом: Районне свято Івана Купала Альбом: Районне свято Івана Купала Альбом: Районне свято Івана Купала Альбом: Районне свято Івана Купала
Web-адреса: bgadmin.gov.ua/news/id/1634 | Переглядів: 150Дата публікації: 11:15 10.07.2017