Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Питання легалізації виплати заробітної плати в районі розглядалося під час засідання робочої групи
Питання легалізації виплати заробітної плати в районі розглядалося під час засідання робочої групи

Поділитися новиною:

Питання легалізації виплати заробітної плати в районі розглядалося під час засідання робочої групи

14 червня під головуванням першого заступника голови районної державної адміністрації Володимира Кирилюка відбулось спільне засідання районної робочої групи з питань легалізації заробітної плати і зайнятості населення в районі та тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати(грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

В засіданні взяли участь керівники та спеціалісти управлінь та відділів райдержадміністрації, державних установ та організацій. Також до участі в засіданні було запрошено представників окремих підприємств та агроформувань.

Розпочинаючи засідання Володимир Кирилюк зазначив, що: "в нових умовах, взявши до уваги , що з 01 січня 2017 року державою встановлено мінімальну заробітну плату в розмірі 3200,00грн., всім членам робочої групи потрібно максимально працювати шляхом роз’яснення  роботодавцям і найманим працівникам всі ньюанси та нові шляхи по реалізації завдань, які поставлені державою в сегменті соціально-трудових відносин та оплати праці в 2017 році."

Заступник управління соціального  захисту райдержадміністрації , секретар робочої групи Віктор Разумей  доповів:

 За оперативними  даними управління станом на  на 01 червня  2017 року заборгованість  з виплати  заробітної плати  в районні  відсутня.

На постійному контролі стоїть питання оплати праці  та рівень заробітної плати працівників в Білогірському районі.

 Згідно опитування підприємств та організацій в телефонному режимі, середній розмір заробітної плати штатних працівників в аграрній галузі за  травень 2017 року склав 4373,00  грн., що на 291,33 грн., або на 12,67 % більше, ніж за квітень 2017 року (4081,62 грн.)

Відповідно до  здійсненого детального аналізу рівня заробітної плати по підприємствах Білогірського району, вияснилося, що заробітна плата за квітень і травень  2017 р. виплачувалася  згідно  штатного розпису та відсотків ставки зайнятості з розрахунку 3200,00 грн., згідно законодавчо встановленого мінімального рівня.

З метою сприяння легалізації трудових відносин протягом січня-травня 2017 року проведено  17 рейдів на об’єкти приватного підприємництва на території Білогірської та Ямпільської селищних рад, Гулівецької, Залужської, Хорошівської, Довгалівської, В’язовецької сільських рад .

Також за ініціативою управління було створено робочу групу з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення заробітної праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати та розроблено заходи щодо підвищення рівня оплати праці та дотримання вимог законодавства у частині мінімальної заробітної плати в районі.

Спеціалісти  управління  спільно з державним інспектором Держпраці в області (Окопна О.Я.) проводять роз’яснювальну роботу, щодо підвищення рівня заробітної плати фізичними особами-підприємцями. Так, при бесіді з ФОП та керівниками приватних підприємств, які використовують найману працю, рекомендується виплачувати заробітну плату згідно кваліфікації працівника, але не менше встановленого  законодавством мінімуму 3200,00 грн. . Особливо звертається увага на сферу торгівлі, аптечних закладів.

За результатами засідання було прийнято ряд рішень, щодо посилення заходів у даній сфері та дано ряд доручень відповідальним виконавцям.

Web-адреса: bgadmin.gov.ua/news/id/1580 | Переглядів: 157Дата публікації: 09:56 15.06.2017