Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Сумісництво і суміщення: в чому полягає різниця
Сумісництво і суміщення: в чому полягає різниця

Поділитися новиною:

Сумісництво і суміщення: в чому полягає різниця

Сумісництвом вважається виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж або іншому підприємстві, в установі, організації або у громадянина за наймом. Суміщення професій (посад) — виконання працівником поряд зі своєю основною роботою, обумовленою трудовим договором, додаткової роботи за іншою професією, посадою без звільнення від своєї основної роботи.

Відмінності між внутрішнім сумісництвом і суміщенням професій (посад):

          Сумісництво передбачає виконання іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах окремого трудового договору у вільний від основної роботи час.                           Суміщення передбачає виконання працівником поряд зі своєю основною роботою, що обумовлена трудовим договором, додаткової роботи за іншою професією (посадою) протягом встановленої законодавчо тривалості робочого дня (робочої зміни). Як правило, суміщення професій (посад) дозволяється в межах категорії персоналу, до якої належить працівник (робітники, професіонали, фахівці тощо).

Щодо оформлення, то сумісництво оформлюється наказом про прийняття на роботу. Суміщення встановлюється наказом про покладання обов’язків у порядку суміщення за певною вакантною посадою. За роботу за сумісництвом нараховується заробітна плата За суміщення професій обов’язково провадиться доплата (ст. 105 КЗпП). Суміщення професій (посад) грунтується на тому, що суміщувана посада є в штатному розписі організації, але залишається вакантною, отже за посадою утворюється економія фонду заробітної плати, за рахунок якої і встановлюють доплату. За відсутності вакансії встановити доплату за суміщення неможливо. Доплату за суміщення вакантної посади можна встановити одному працівнику, або ж розподілити між кількома працівниками залежно від обсягу додатково виконуваних робіт.

Облік використання робочого часу за посадою за сумісництвом ведеться окремо від обліку використання робочого часу за основною посадою. Робота за суміщенням у табелі обліку використання робочого часу не відображається.

 

 

За матеріалами Білогірського бюро правової допомоги

 

Web-адреса: bgadmin.gov.ua/news/id/1535 | Переглядів: 101Дата публікації: 10:49 25.05.2017