Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
В райдержадміністрації відбулась нарада-практикум щодо добровільного об'єднання територіальних громад
В райдержадміністрації відбулась нарада-практикум щодо добровільного об\

Поділитися новиною:

В райдержадміністрації відбулась нарада-практикум щодо добровільного об'єднання територіальних громад

Одним з питань, які є нині актуальними – реформування місцевого самоврядування та децентралізації влади. Адже в Україні триває реформа, яка здійснюється згідно Закону «Про добровільне обєднання територіальних громад». В Хмельницькій області наразі вже створено 26 ОТГ.

Які виклики пропонує реформа? Чого чекати селянам? На ці запитання спробували дати відповідь під час наради-практикуму «Практичне застосування Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», що відбулась 19 травня в залі засідань  Білогірської РДА.  В ній взяли участь: голова райдержадміністрації Роман Муляр, голова районної ради Василь Мельник, депутат обласної ради Сергій Іващук, директор Хмельницького підрозділу Центру розвитку місцевого самоврядування Сергій Яцковський, представники об’єднаних територіальних громад Хмельницької та Тернопільської областей, зокрема Полонської міської, Меджибізької (Летичівського району) територіальних громад, а також Шумської об'єднаної громади Тернопільської області, депутати районної ради, сільські та селищні голови, керівники установ та організацій району.  

Під час наради найбільше запитань було поставлено Сергію Яцковському. Голови сільських рад та присутні активно засипали його питаннями, на які одразу ж отримували досить обгрунтовані відповіді.

- Перше і головне, що ви маєте зараз донести до людей, і обов’язково акцентувати на цьому увагу громади – це те, що реформа надскладна. І вона потребує часу. Не треба думати, що якщо громада стане об’єднаною, то життя навколо перетвориться на казку. Реформа ОТГ стосується всіх сфер життя. Тому селянам необхідно добре подумати – хто ж ними керуватиме, хто стане лідером громади?, - наголосив під час наради Сергій Віталійович

 Реформа децентралізації у Білогірському районі наразі передбачає створення двох ОТГ з центрами у Білогір’ї та Ямполі. Та цей поділ ще не остаточний. Бо не всі сільські громади готові на подібний варіант.

Головне, на що звертали увагу під час наради, це те, що громада зможе сама розподіляти ресурси і кошти, зосереджені в ОТГ. Неабияку вагу мають і податки, які після об’єднання, теж зосередяться в окремо взятій громаді.

Присутні могли також ознайомитися із вже реальними напрацюваннями голів ОТГ – Меджибізької й Полонської громад Хмельниччини та Шумської об’єднаної територіальної громади Тернопільської області. Окремими питаннями, що підіймалися під час наради є питання інфраструктури села, освіти, медицини, управління та надання адміністративних послуг. Відповідно до закону, в ОТГ повинні бути створені всі умови для нормального функціонування громади: освіта, медична допомога, інші послуги (за якими селянам не доведеться їхати в обласний центр). Для громад, котрі увійдуть в ОТГ, поки що обов’язковими лишаються дитячий садочок та початкова школа. А діти старшого віку будуть їздити до школи на автобусах.

Думки, щодо об’єднання поки що розділяються. Сільські голови у більшості своїй впевнені – ОТГ потрібне, однак мають певний сумнів чи принесе воно користь селянам Білогірщини.

Попри суперечки, всі учасники наради погодилися з тим, що процес ОТГ вже не зупинити. І мешканцям району необхідно якнайшвидше прийти до спільного рішення.

Для тих, хто ставиться до децентралізації негативно - певно, спрацьовує досить серйозний фактор, адже останні 70 років ніхто не давав їм приймати рішення та брати владу до рук. А сьогодні держава сама пропонує громадам взятися до справи – ось беріть, об’єднуйтесь, працюйте, змінюйте так, як зручно саме вам. Щоб слова класика: «Село, і серце одпочине…Село на нашій Україні, неначе писанка село» стали реальністю. Та усвідомити, що влада у твоїх руках і саме ти можеш щось змінити, після стількох років бездіяльності досить складно. Одразу спрацьовує приказка: подивлюсь, як у сусіда, а потім, може, і собі зроблю.

Всі, хто так чи інакше, причетний до реформи, наголошують: сидіти і чекати не треба. Ніхто, крім нас самих, не зробить цю справу краще. Бо ніхто не знає, як буде краще для нас. Тому селянам і громадам необхідно вже зараз «встати з печі», випростатись, і вирішити – вони беруть виграшний білет або чекають, доки виграє хтось інший?

 

Альбом: В райдержадміністрації відбулась нарада-практикум щодо добровільного об'єднання територіальних громад Альбом: В райдержадміністрації відбулась нарада-практикум щодо добровільного об'єднання територіальних громад Альбом: В райдержадміністрації відбулась нарада-практикум щодо добровільного об'єднання територіальних громад Альбом: В райдержадміністрації відбулась нарада-практикум щодо добровільного об'єднання територіальних громад Альбом: В райдержадміністрації відбулась нарада-практикум щодо добровільного об'єднання територіальних громад Альбом: В райдержадміністрації відбулась нарада-практикум щодо добровільного об'єднання територіальних громад Альбом: В райдержадміністрації відбулась нарада-практикум щодо добровільного об'єднання територіальних громад Альбом: В райдержадміністрації відбулась нарада-практикум щодо добровільного об'єднання територіальних громад Альбом: В райдержадміністрації відбулась нарада-практикум щодо добровільного об'єднання територіальних громад
Web-адреса: bgadmin.gov.ua/news/id/1523 | Переглядів: 196Дата публікації: 16:13 19.05.2017