Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Голова РДА провів чергове розширене засідання колегії
Голова РДА провів чергове розширене засідання колегії

Поділитися новиною:

Голова РДА провів чергове розширене засідання колегії

Сьогодні, 30 березня під керівництвом голови районної державної адміністрації Романа Муляра та за участі голови районної ради Василя Мельника, голів селищних та сільських рад, начальників відділів та управлінь районної державної адміністрації, керівників установ та організацій району відбулося засідання колегії райдержадміністрації.

До порядку денного засідання було включено наступні питання:

1.  Про стан готовності підприємств агропромислового комплексу району до проведення весняно-польових робіт. Інформував  начальник відділу організації виробництва, маркетингу сільськогосподарської продукції та дорадництва управління агропромислового та економічного розвитку райдержадміністрації Ігор Міщук. Він зазначив, що станом на 1 січня 2017 року в обробітку, в сільськогосподарських підприємствах, знаходиться 37002 га ріллі. З осені, під урожай 2017 року, посіяно 12425 га озимих культур, а це - 3435 га ріпаку, та 8990 га зернових з яких 7914 га - пшениця, 445 га - жито, 631 га - ячмінь. В порівняні до минулого року, незважаючи на те, що на 535 га зменшено посіви озимого ячменю, посіви зернових збільшилися на 547 га, за рахунок відведення більших площ під посіви озимої пшениці на 959 га та озимого жита на 309га. Збільшились також на 507 га посіви ріпаку. Крім того під багаторічними травами, посівів минулих років, знаходиться 744 га. Аналізуючи стан перезимівлі озимини 1640 га зернових та 825 га ріпаку перебувають в стані слабких та зріджених посівів. Вся озима площа на сьогодні підживлена, а окремі господарства, в перерахунку на один слід, зробили це вже двічі.

Під посів ярих культур сільськогосподарськими підприємствами відводиться 23803 га. З яких 10770 га зернові, 11590 га - технічні, 1400 га — кормові, та 73 га картопля і овочі. Разом із озимими та багаторічними посівами ці площі будуть становити 19760 га — зернові, 15025 га — технічні, 2217 га - кормові разом з картоплею та овочами, що в структурі посівних площ, процентному відношенні становить 54%; 41% та 5% відповідно.

Посів сільськогосподарських культур, які в нашій місцевості становлять основу посівних площ, планується провести на площах:

Зернові:

ярий ячмінь - 3165га (+522 до мин. року);

яра пшениця - 180га (-368 до мин. року);

овес - 180га (-18 до мин. року);

кукурудза на зерно - 6230га (+481 до мин. року);

гречка 400га (-11 до мин, року);

горох і вика 450 і 165 га, що на рівні минулого року;

Для оперативного проведення посівної та догляду за сільськогосподарськими культурами в районі буде залучатися не менше 200 одиниць тракторної, 100 автомобільної, 116 висівної і іншої техніки, які в комплексі з відсутністю дефіциту механізаторських кадрів дозволить провести посівну кампанію в найкоротші терміни.

2. Про стан організації харчування у загальноосвітніх навчальних закладах району. Інформувала начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Ольга Баранчук . За її словами у 37 загальноосвітніх закладах району харчування організовано для 2062 учнів, що становить 79% від учнівського контингенту (2608 учнів).

Для організації харчування на 2017 рік виділено 130,0 т.грн. бюджетних коштів. Безкоштовно за бюджетні кошти харчуються учні пільгових категорій, а саме:

- діти - сироти та діти, позбавлені батьківського піклування - 39

учнів;

- діти 1-4 класів із малозабезпечених сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну допомогу малозабезпеченим сім’ям» - 99 учнів;

- діти, які перебувають на інклюзивному навчанні -1 учень;

Всього: 139 учнів. Середня вартість обіду в день для даної категорії дітей - 5 грн.50 коп..

В навчальних закладах в наявності перспективне меню, яке погоджене, але не затверджене в Держпродспоживслужбі в Білогірському районі та щоденне меню, підписане керівником закладу.

Примірне двотижневе ( десятиденне) меню складається у відповідності до вимог державного санітарно-гігієнічного законодавства. Проте вартість харчування не дозволяє організувати його у відповідності до вимог державного санітарного гігієнічного законодавства. У 5-й навчальних закладах організовано дієтичне харчування відповідно до результатів медичних оглядів школярів.

Обов’язковим є включення в щоденний раціон таких продуктів як м'ясо, риба, яйця, рослинні жири, овочі, Також для приготування їжі використовується широкий асортимент круп, макаронних виробів.

Вся продукція, що надходить в шкільні їдальні, має супровідні документи, що гарантують її безпеку та доброякісність.

3. Про організацію в районі заходів з благоустрою територій, санітарної очистки та озеленення населених пунктів. Інформував начальник відділу містобудування та архітектури райдержадміністрації Василь Кривий. Він повідомив, що з 20 березня по 08 травня цього року розпорядженням голови облдержадміністрації оголошено щорічну акцію «За чисте довкілля». До цієї акції долучився і наш район. Створено районний штаб, який очолює перший заступник голови райдержадміністрації Кирилюк Володимир Володимирович. Обласним розпорядженням рекомендовано місцевим органам самоврядування, підприємствам, установам та організаціям долучитись до даної акції, а підприємствам житлово-комунального господарства провести чергові заходи щодо впорядкування га ремонту доріг і тротуарів, привести в належний санітарний стан об’єкти дорожнього сервісу.

4. Про виконання вимог законодавства щодо забезпечення  мінімальної заробітної плати в районі, інформував заступник начальника управління соціального захисту населення Віктор Разумей.

Так, за його словами з  початку року в районі проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота серед роботодавців і населення з питань законодавства про працю.

Так проведено нараду з керівниками агроформувань, підготовлено та проведено ряд семінарів бухгалтерському складу підприємств, установ, організацій району. При зустрічі з керівниками, головами органів місцевого самоврядування наголошується про вимоги по забезпеченні мінімальної заробітної плати працівників.

В районі створено робочу групу з питань сприяння реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання вимог законодавства у частині мінімальної заробітної плати.

З метою забезпечення належного контролю за суб’єктами господарювання різної форми власності в районі систематично заслуховуються платники на спільному засіданні районної робочої групи з питань легалізації заробітної плати і зайнятості населення в районі та тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати(грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, на протязі січня-березня проведено 4 засідання на яких було заслухано 32 керівників.

В загальному, після аналітичного аналізу зайнятості працівників підприємств, організацій та установ району малий рівень заробітної плати в районі пояснюється в основному неповною зайнятістю.

 

Останнім питанням порядку денного, яке розглянули члени колегії був план роботи районної державної адміністрації на ІІ квартал 2017 року.

Загалом засідання колегії пройшло плідно та конструктивно з усіх вище згаданих питань було прийнято відповідні розпорядження голови адміністрації.

 

 

 

 

 

 

 

 

Альбом: Голова РДА провів чергове розширене засідання колегії Альбом: Голова РДА провів чергове розширене засідання колегії Альбом: Голова РДА провів чергове розширене засідання колегії Альбом: Голова РДА провів чергове розширене засідання колегії Альбом: Голова РДА провів чергове розширене засідання колегії Альбом: Голова РДА провів чергове розширене засідання колегії Альбом: Голова РДА провів чергове розширене засідання колегії Альбом: Голова РДА провів чергове розширене засідання колегії
Web-адреса: bgadmin.gov.ua/news/id/1430 | Переглядів: 175Дата публікації: 15:41 30.03.2017