Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Маємо докласти максимальних зусиль, щоб достойно завершити опалювальний сезон і забезпечити мешканців області теплом та чистими дорогами – Олександр Корнійчук
Маємо докласти максимальних зусиль, щоб достойно завершити опалювальний сезон і забезпечити мешканців області теплом та чистими дорогами – Олександр Корнійчук

Поділитися новиною:

Маємо докласти максимальних зусиль, щоб достойно завершити опалювальний сезон і забезпечити мешканців області теплом та чистими дорогами – Олександр Корнійчук

Забезпечення стабільної роботи комунальних підприємств області, нормального функціонування об’єктів інфраструктури, автомобільних доріг в області у зимовий період є одними з найважливіших завдань для обласної влади. Саме тому ці питання розглядалися на сьогоднішньому розширеному засідання колегії облдержадміністрації, яке провів голова облдержадміністрації Олександр Корнійчук.

Про роботу підприємств житлово-комунального господарства та соціальної сфери по забезпеченню теплом населення області учасників засідання поінформував Григорій Ващук, заступник начальника управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації.

Як зазначив Григорій Іванович, у зв’язку із зниженням середньодобової температури зовнішнього се­редовища нижче 8°С опалювальний сезон в окремих районах та містах області було  розпочато 01 жовтня 2016 року. Заплановані заходи з підготовки житлово-комунального господарства та об’єктів соціальної сфери області до поточного опалювального сезону вико­нано у повному обсязі.

Завдяки вжитим заходам безперебійно працюють та надають тепло насе­ленню області 673 (комунальні та відомчі) котельні, опалюється 4625 житло­вих будинків, 683 дитячих садочки, 72 лікарні та 717 шкіл.

У житлово-комунальному господарстві області створено 114 аварійних бригад, до роботи яких залучено 685 осіб та 335 одиниць спеціалізованої техніки. На період ускладнення ситуації додатково створюються 89 аварійних бригад (461 особа та 241 одиниця спеціалізованої техніки).

Для ліквідації снігопадів та ожеледиці на вулицях та дорогах кому­нальної власності заготовлено посипочного матеріалу та реагентів в обсязі 35,3 тис. тонн. На 10 січня 2017 року використано 17,9 тис. тонн.

Також Григорій Ващук зауважив, що значна увага приділяється заходам з енергозбереження та скорочення споживання природного газу у комунальній теплоенергетиці.

З цією метою на теплопостачальних підприємствах області проведено роботу з реконструкції, модернізації, технічного переоснащення, доосна­щення, заміни та встановлення нових котлів і котельного обладнання, будівництва нових котелень. Зокрема, на 38 котельнях замінено, реконструйовано, перео­снащено, дооснащено та модернізовано 70 котлів. У цих котельнях на альтер­нативні види палива переведено 41 котел, з яких на дровах та пелетах пра­цюють 35 котлів,  на  вугіллі – 2 та на електроенергії – 4 котли.

Завдяки вжитим заходам очікується скорочення споживання природного газу в обсязі 6435,1 тис.м3 та його заміщення в обсязі 3123,9 тис.м3 на рік.

За рахунок різних джерел фінансування 1660 житлових будинків осна­щено засобами обліку теплової енергії, що становить 75,9% від загальної кіль­кості житлових будинків з централізованим теплопостачанням, будинковими лічильниками гарячої води оснащено 11,5% житлових будинків, холодної – 28,4 відсотка.

Окрім того, заступник начальника управління ЖКГ констатував  подальше зростання обсягу дебіторської заборгованості підприємств житлово-комунального го­сподарства області. За його інформацією, на початок року вона зросла на 127% і досягла 595,0 млн. гри­вень. Це спричинено значним зростанням обсягу заборгованості з різниці у тарифах, яка на 01 грудня 2016 року становила 297,8 млн.грн або 50% від усієї дебіторської заборгованості. Кредиторська заборгованість на підприємствах галузі зросла на 95% та становить 412,2 млн. гривень.

Підприємствами комунальної теплоенергетики спожито 123,2 млн.м3 природного газу на суму 662,1 млн.грн., оплачено – 482,5 млн. гривень. Рівень розрахунку за спожитий природний газ – 72,9 відсотка. При цьому з урахуванням джерел погашення заборгованості (різниці в тарифах 165,5 млн.грн., заборгованості державного та місцевих бюджетів 0,4 млн.грн.) рівень розрахунку становитиме 98 відсотків.

Найнижчий рівень розрахунку за спожитий природний газ за минулий рік на Полонському підприємстві теплових мереж – 12,3%, Теофіпольському комунальному підприємстві “Тепловик” – 22,9% та ТОВ “Шепетівка Енерго­інвест” – 31,2 відсотка. На цих підприємствах складено графіки погашення заборгованості, проте взяті зобов’язання не ви­конуються.

Підприємствами водопровідно-каналізаційного господарства викори­стано 49,4 млн.кВт.год електроенергії на суму 78,2 млн.грн., оплачено 76,9 млн. грн., рівень розрахунку становить 98,4%, заборгованість на 01 грудня 2016 ро­ку – 8,74 млн. гривень. При цьому невідшкодована різниця в тарифах підпри­ємствам водопровідно-каналізаційного господарства становить 110,8 млн.грн. та у 12 разів перевищує борги за електроенергію.

Управлінням житлово-комунального господарства облдержадміністрації здійснюється постійний моніторинг та щоденне інформування Мінрегіону Ук­раїни про стан проходження опалювального сезону, а у разі виникнення ава­рійних та інших нештатних ситуацій – невідкладне цілодобове.

Далі члени колегії заслухали доповідь начальника служби автомобільних доріг в області Петра Гнидюка про роботу підприємств дорожнього господарства області в зимовий період.

Як зазначив Петро Іванович, служба автомобільних доріг у Хмельницькій області має на балансі та виконує експлуатаційне утримання 7,2 тис. км автомобільних доріг загального користування, з яких 2,080 тис. км автодоріг державного та 5,097 тис. км авто­доріг місцевого значення.

Торік Службою автомобільних доріг освоєно та профінансовано вико­нання робіт на загальну суму 288,3 млн.грн., у тому числі 268,5 млн.грн. – з державного бюджету; 2,0 млн.грн. – з обласного бюджету; 17,5 млн.грн. – з місцевих бюджетів усіх рівнів; 0,3 млн.грн. – кредитні кошти.

Це дало змогу підготувати автомобільні дороги до зимового періоду експлуатації та виконати роботи з ліквідації ямковості на дорогах у кількості 383,3 тис. м2, влаштування 612 км дорожньої розмітки, виконання поточного середнього ремонту автодоріг на суму 102,9 млн.грн. та поточного дрібного ремонту покриття на загальну суму 38,2 млн.грн., провести аварійні ремонти мостів у с. Котелянка Полонського району та через р. Вовк у м. Деражня, а та­кож підготувати під’їзні автодороги відповідно до урядової програми “Опорні школи”.

З метою за­безпе­чення безпербійного безпечного руху автотранспорту на дорогах області  ДП “Хмельницький облавтодор” вжито заготовлено 52,6 тис. т піску або 89% до річної потреби, 6,4 тис. т солі або 98% від потреби, підготовлено 187 одиниць техніки, задіяної під час зимового утримання доріг (100% від залученої кількості), на аварійно-небезпечні ділянки автодоріг (спуски, підйоми, криві у плані, зупинки тощо) вивезено 12,1 тис. т піщано-сольової суміші для ручної по­сипки, укладено 66 договорів на залучення 101 одиниці техніки сторонніх орга­нізацій для розчистки доріг від снігу, укладено 398 договорів з найманими працівниками для ручної посипки аварійно-небезпечних ділянок доріг, створено 5-денний запас пально-мастильних матеріалів у кількості 10,8 т бензину та 12,6 т дизпалива для забезпечення обробки доріг піщано-сольовою сумішшю при перших ускладненнях погодних умов.

На 18 січня 2017 року для боротьби із зимовою слизькістю було вико­ристано піщано-сольової суміші близько 43,9 тис. тонн, у тому числі 39,5 тис. тонн фрикційних матеріалів (пісок. відсів) та 4,4 тис. тонн солі. Для покращення стану проїзної частини автомобільних доріг викону­ється тимчасовий аварійний ремонт покриття.

Також Петро Гнидюк торкнувся і проблемних питань. Зокрема він зауважив що через зношеність парку наявної техніки (70%), брак коштів на прид­бання нової, більш продуктивної та сучасної снігоприбиральної техніки, а також на завчасне придбання пально-мастильних матеріалів філії ДП “Хмель­ницький облавтодор” не змогли у повній мірі оперативно відреагувати на ускладнення погодних умов та ліквідувати снігові замети.

Завдяки сприянню облдержадміністрації та підрозділів Головного управ­ління ДСНС України в області, вдалося забезпечити проїзд до всіх населених пунктів у найкоротші терміни.

Також, за інформацією керівника служби автомобільних доріг області, не вистачає коштів на виконання у повному обсязі ремонтів та експлуа­таційного утримання доріг. За нормативними розрахунками для забезпечення мінімального рівня експлуатації, не враховуючи ремонту доріг, рівень фінансування має бути у межах 450,0 млн.грн. у цінах 2012 року, що утричі більше ніж передбачено на сьо­годні. Петро Іванович наголосив, що лише  концентрація коштів із усіх джерел фінансування в Дорожньому фонді дасть можливість поліпшити стан наших доріг.

Підсумовуючи обговорення, Олександр Корнійчук зауважив, що підготовка до зими об’єктів комунального господарства відбувалась у непростих для області фінансово-економічних умовах, проходження опалювального сезону відбувається стабільно. Однак, очільник області звернув увагу і на озвучені на колегії проблемні питання, які потребують негайного вирішення.

“Зима ще не закінчилася, попереду снігопади, вітри, ожеледиця, тому зобов’язую усіх докласти максимальних зусиль, щоб достойно завершити опалювальний сезон і забезпечити мешканців області теплом та чистими дорогами у цю складну пору року,” – наголосив голова облдержадміністрації.

Web-адреса: bgadmin.gov.ua/news/id/1247 | Переглядів: 87Дата публікації: 17:01 24.01.2017