Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Відбувся районний фестиваль "Коляда-2017"
Відбувся районний фестиваль \"Коляда-2017\"

Поділитися новиною:

Відбувся районний фестиваль "Коляда-2017"

Днями відбувся районний фестиваль «Коляда-2017: різдвяні піснеспіви», який проходить в районному будинку культури уже в восьме. Це один із найоригінальніших фестивалів стосовно його змістовного наповнення. Різдво – це свято радості, очищення, символ народження Добра. Особливо це дуже актуально нині, коли Україна у жорстокому протистоянні і нерівній боротьбі вже третій рік відстоює свою незалежність, а народ – своє право жити у демократичній суверенній державі.

На Різдво кожна сім’я з нетерпінням чекала на колядників, бо чим більше їх завітає до хати, тим заможнішою і щасливішою буде родина. У районний будинок культури завітало понад двадцять колективів з різних куточків Білогірщини, котрі прославляли народження Ісуса Христа. Разом з учасниками художньої самодіяльності на сцені закладу культури колядували за доброю традицією й церковні хори із Білогір’я, Міжгір’я, Степанівки. Також участь у фестивалі взяв церковний хор із Ізяслава.

Величне дійство додало різдвяного настрою,  сприяло згуртованості громади, адже численна кількість глядачів двічі колядувала: «Нову радість» співали разом з духовенством району та учасниками «народного» аматорського вокального ансамблю «Спомин», а уже в фіналі учасники художньої самодіяльності запросили зал до спільного возвеличення різдвяних свят колядкою «Добрий вечір тобі, пане господарю».

Сам фестиваль почали цікавим прологом й піснею «Свята ніч, тиха ніч» у виконанні квінтету районного будинку культури, де було оспівано ніч, коли над Віфлеємом засіяла зірка й народився Син Божий.

Про значення Різдва в духовному житті кожної віруючої людини говорили протоієрей Олександр Теравський, Благочинний білогірського округу УПЦ, настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці, протоієрей Степан Маковський, Благочинний білогірського округу УПЦ КП, настоятель храму першомученика Архідиякона Стефана, отець Валентин, настоятель римо-католицької парафії, пастор церкви Євангельських  християн –баптистів «Антіохія» Андрій Петров.

Мета даного фестивалю залишається незмінною. Це відродження духовних традицій колядок і вертепів. У різдвяному дійстві взяли участь багато творчих людей та поціновувачів українських традицій. Радує присутність молоді та людей старшого віку. Також дуже приємно відмітити, що люди мають у душі милосердя та співпереживають чужій біді. Під час фестивалю проходив збір коштів в рамках акції «Допоможемо Роману», започатковану ХОБФ «Калиновий шлях» на лікування жителя Йосиповець Романа Патицького. Усі кошти, які надійшли у встановлені скриньки, будуть передані для мами Романа. Акція триває й усі небайдужі можуть протягнути руку допомоги юнакові, зробивши свою пожертву. Реквізити в Білогірському відділені Приватбанку: № рахунку 26006060739422, Код ЄДРПОУ/ПН 36805830 МФО 315405 з поміткою «Допоможемо Роману».

Як відмітив Микола Хоменко, директор Білогірського районного будинку культури, такими заходами ми не лише доторкаємося до неоціненного духовного скарбу нашого народу, а й маємо змогу оцінити увесь розмай різдвяних піснеспівів, бо ні одна різдвяна колядка не повторилася. 

Усі колективи та виконавці нагороджені дипломами районного фестивалю «Коляда-2017»

Анжела ДЗИЦЮК

Альбом: Відбувся районний фестиваль "Коляда-2017" Альбом: Відбувся районний фестиваль "Коляда-2017" Альбом: Відбувся районний фестиваль "Коляда-2017" Альбом: Відбувся районний фестиваль "Коляда-2017" Альбом: Відбувся районний фестиваль "Коляда-2017" Альбом: Відбувся районний фестиваль "Коляда-2017" Альбом: Відбувся районний фестиваль "Коляда-2017"
Web-адреса: bgadmin.gov.ua/news/id/1222 | Переглядів: 191Дата публікації: 15:09 16.01.2017