Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Увага! На Хмельниччині очікуються сильні морози
Увага! На Хмельниччині очікуються сильні морози

Поділитися новиною:

Увага! На Хмельниччині очікуються сильні морози

За прогнозом українського Гідрометцентру на території області у період з 16 по 24 грудня 2016 року очікується пониження температури повітря до 16-17, 22-24 грудня до 18 градусів морозу.

У зв’язку з погіршенням погодних умов управління з питань цивільного захисту населення облдержадміністрації закликає громадян бути обережними під час морозів і берегти себе від переохолодження. Загрозу низької температури ігнорувати не можна.

Існує декілька простих правил, виконання яких дозволить уникнути переохолодження та обмороження при негоді:

1.Намагайтеся уникати тривалого перебування на відкритому повітрі, а якщо цього уникнути не можна, то раз на півгодини заходьте в найближче закрите приміщення, щоб погрітися.

2.Перед виходом на мороз бажано поїсти – вам необхідна додаткова енергія.

3.Не вживайте алкогольних напоїв – алкогольне сп’яніння сприяє високій утраті тепла, і в той же час викликає ілюзію тепла.

4.Не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду.

5.Носіть просторий одяг – це сприяє нормальній циркуляції крові. одягайтеся так, щоб між шарами одягу залишався прошарок повітря, який утримує тепло. Верхній одяг бажано носити непромокаючий.

6.Тісне взуття, відсутність устілки, брудні шкарпетки можуть створювати передумови обмороження. У взуття необхідно вкладати теплі устілки, а замість бавовняних шкарпеток одягати вовняні – вони поглинають вологу та залишають ноги сухими.

7.Не виходьте на мороз без рукавичок та шарфу. У вітряну погоду відкриті ділянки тіла змащуйте спеціальним кремом.

8.Не носіть на морозі металевих (у тому числі золотих та срібних) прикрас. По-перше: метал охолоджується до низьких температур швидше ніж тіло, внаслідок чого можливе «прилипання» цих предметів до шкіри з виникненням почуття болю та холодових травм. По-друге, перстенці на пальцях уповільнюють циркуляцію крові та сприяють обмороженню кінцівок.

9.Не дозволяйте обмороженому місцю знов замерзнути, це може призвести до більш значних пошкоджень.

10.Не знімайте на морозі взуття з обморожених ніг – вони набрякають і ви не в змозі будете знов взутися.

Слід враховувати, що у дітей терморегуляція ще не налагоджена, а в осіб похилого віку при деяких хворобах порушена. Ці категорії найбільш піддаються обмороженню та переохолодженню, тому враховуйте це під час планування прогулянок узимку. Пам’ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її в теплому приміщенні.

При незначному обмороженні відігрівайтесь поступово:

– вмивайтеся холодною водою;

– обережно розітріть обморожену ділянку;

– випийте щось тепле – чай, каву або бульйон;

– закутайтеся;

– ні в якому разі не нагрівайте обморожені ділянки тіла і не розтирайте їх щільними тканинами.

Зважаючи на те, що похолодання лише розпочалося, звертаємося до жителів області з проханням бути надзвичайно обачними під час пониженням температури повітря.

 За інформацією управління цивільного захисту населення облдержадміністрації

Web-адреса: bgadmin.gov.ua/news/id/1143 | Переглядів: 83Дата публікації: 10:15 19.12.2016