Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Зустріч з майстринями-вишивальницями
Зустріч з майстринями-вишивальницями

Поділитися новиною:

Зустріч з майстринями-вишивальницями

В районному будинку культури відбулася зустріч – вшанування майстринь вишивальниць, котрі вишивали карту району під час фестивалю «Хай квітне щаслива моя Україна. Найкраща, безцінна, кохана земля», який був розпочатий в лютому цього року.

До майстринь із золотим серцем та золотими руками звернулися Василь Мельник, голова районної ради, Юлія Панасюк, керівник апарату районної державної адміністрації, Микола Хоменко, директор районного будинку культури, Валентин Лосовський, представник ТОВ НВА «Перлина Поділля»

В районі цвіте й квітує вишита на полотні мапа району. Першими відображали свою сільську раду Інна Бондарук та Діана Хитрун з Квітневого. Разом з фестивальною ходою карта перейшла у сусідню Мокроволянську сільську раду, де над вишиттям чаклувала Надія Володимирівна Павлюк, яка естафету передала для Ірини Олександрівни Бондар із Денисівки. Семенівська громада таку важливу місію залишити згадку про Семенівську сільську раду довірила Юлії Віталіївні Барнашевській. А територію відведену для Миклашівської сільської ради вишивала Галина Миколаївна Півень.

Пригадувала, як розпочинався фестиваль Наталія Пензеник, голова Квітневської сільської ради. Також до  слова був запрошений Анатолій іванович Денисюк, Білогірський селищний голова, Іван Петрович Кадук, директор історико-краєзнавчого музею.

Споконвіку українці шанували вишиті речі. Бо вірили, що вони захищають людину, якій належать від усього злого. Вважається, що вишиті речі мають магічну силу й  водночас – є оберегом. Таким магічним амулетом для жителів Білогірщини стала карта району. Адже, з найкращими думками та помислами частинка за частинкою її вишивали Галина Миколаївна Рошканюк (Сушовецька сільська рада), Людмила Петрівна Філіп’юк ( Воробіївська сільська рада), Оксана Сергіївна Керекеша (Вільшанецька сільська рада), Наталя Олександрівна Повстюк ( В’язовецька сільська рада) та Катерина Олексіївна Ковбасовська ( Ямпільська селищна рада). За задумом, на карті мали вишиватися символи, котрі б відображали історію тієї чи іншої територіальної громади. Тож не дивно, що Воробіївку символізує Аріанська вежа, а Ямпіль – Святотроїцьке джерело. Вільшаниця на полотні відображена короваєм, символом родючості та багатства сільської ради та району в цілому.

Хто детально та уважно придивиться до вишитої карти Білогірщини, то зауважить, що на карті не має двох однакових візерунків. Повторюються теми, та не повторюється вишиття. А все тому що майстрині  до своєї роботи підходили творчо. Для позначення своєї територіальної громади використовували різні мотиви. Так Наталія Мельник на карті вишила ангела, який буде покровителем Довгалівської сільської ради, букет квітів, серед яких пломенять маки, як символ пам’яті народу, вишивали Валентина Анатоліїївна Поліщук та Неоніла Леонідівна Прядун, відображаючи Хорошівську громаду. Герб та калину – символи України вишила Ольга Іванівна Неручок, як символ того, що Сивківська сільська рада теж частина нашої великої Батьківщини. Символом Ставищан ще з запамятних часів були лебеді. Саме їх і поклала на полотно майстриня Людмила Петрівна Чоботарська. Допоки такі талановиті вишивальниці, як Наталія Миколаївна Вербицька, проживатимуть на території Мало Боровицької сільської ради, Україна цвістиме та процвітатиме, як і одвічні квіти, вимережені її золотими руками.

Так і на нашій карті Вашими руками відображене те, що змусить згадати рідне село, хату-писанку, охайне сільське подвір’я. Все те, що миле серцю.

Народна вишивка - це мистецтво, яке постійно розвивається. От і сьогодні, уже в 21 столітті, народна традиція не зникає, а набирає обертів, популярності, стає актуальною і підсилюється. Майстриня котра проживає на території Юровецької сільської ради Ірина Семенівна Самофалова та майстриня із Білогірської селищної ради Валентина Василівна Ковальська зуміли на полотно перенести герби цих двох територіальних громад. Вишивальниця Ріта Анатоліїївна Нехороших на своєму  клаптику полотна вишила символ Йосиповецької сільської ради – липу. Голуба – птаха миру, якого прагнуть усі українці, вишила Світлана Анатоліїївна Басюк, представляючи Кур’янківську сільську раду. А от Галина Андріїївна Омельчук за допомогою голки та нитки зобразила церкву, бо Перерослівський храм один із найстаріших в районі.

Коли все вишите власними руками з любов’ю і добром, то в домі панує затишок, любов, хороша і благодатна аура. Своє душевне тепло, свій заряд гарного та позитивного настрою, свої надії у краще майбутнє вклали вишивальниці у карту Білогірського району. Тож віриться, що в сонячному краї білих гір пануватиме мир та злагода, добробут та благополуччя. Доброю енергетикою заряджала вишивку Тіна Олександрівна Довгалюк, майстриня із Залужжя, вишивки якої добре знані в районі своєю витонченістю та досконалістю. Такими ж неперевершеними є вишивки й Тамари Петрівни Лебідь, котра відображала на мапі Гулівецьку сільську раду. Герасимчук Ольга Анатоліївна (В.Боровиця), Кузьмук Оксана Олександрівна ( Вікнини), Зоя Володимирівна Гнатюк (Коритне).

Про те, як вишивали свій фрагмент карти розповідали вишивальниці Ірина Самофалова, Наталія Мельник та Діна Довгалюк

Музичні дарунки лунали від тріо «Мрія» та «Перевесло» Білогірського РБК, солістів Юрія Гаврилюка, Юрія Пацалюка, Оксани Писаренко та Людмили Бахмацької.

За підтримку в організації та проведенні заходів велика подяка В.В.Мельнику, голові районної ради, а також меценатам В.О.Прокопчуку, директору філії «Рідний край» ПрАТ «Зернопродукт МХП», С.П.Іващуку, генеральному директору ТОВ НВА «Перлина Поділля», А.І. Денисюк, Білогірський селищний голова

На згадку вишивальниці отримали пам’ятний подарунок та сфотографувалися біля вишитої мапи району

Анжела ДЗИЦЮК

Альбом: Зустріч з майстринями-вишивальницями Альбом: Зустріч з майстринями-вишивальницями Альбом: Зустріч з майстринями-вишивальницями Альбом: Зустріч з майстринями-вишивальницями Альбом: Зустріч з майстринями-вишивальницями Альбом: Зустріч з майстринями-вишивальницями Альбом: Зустріч з майстринями-вишивальницями Альбом: Зустріч з майстринями-вишивальницями Альбом: Зустріч з майстринями-вишивальницями Альбом: Зустріч з майстринями-вишивальницями Альбом: Зустріч з майстринями-вишивальницями Альбом: Зустріч з майстринями-вишивальницями
Web-адреса: bgadmin.gov.ua/news/id/1140 | Переглядів: 426Дата публікації: 15:06 16.12.2016