Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Область готова до впровадження пілотного проекту відшкодування вартості інсуліну
Область готова до впровадження пілотного проекту відшкодування вартості інсуліну

Поділитися новиною:

Область готова до впровадження пілотного проекту відшкодування вартості інсуліну

Питання діагностики, лікування та профілактики цукрового діабету обговорили на засіданні підсумковій колегії Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації.

Цукровий діабет знаходиться на 1 місці серед ендокринологічних захворювань, що значно впливають на показники інвалідності та смертності населення. За словами Лілії Могильницької, головного позаштатного ендокринолога Департаменту охорони здоров’я, в області нині зареєстровано 50816 хворих на цукровий діабет. Серед них на цукровий діабет 1-го типу хворіють 2226 осіб (з них 61 пацієнт з вперше встановленим діагнозом), на цукровий діабет 2-го типу –  48590 чоловік (з них 2283 особи з вперше встановленим діагнозом).

Серед хворих на цукровий діабет 2-го типу 5414 осіб отримують інсулін. Із ускладненнями від цукрового діабету в області зареєстровано 16157 осіб. Лілія Анатоліївна наголосила, що попередити розвиток важких ускладнень цієї хвороби можливо, перш за все, завдяки виявленню їх на початковій стадії. У цьому випадку надзвичайно важлива тісна співпраця ендокринологів з іншими вузькими спеціалістами на місцях.

Головний позаштатний ендокринолог області додала, що у поточному році на закупівлю препаратів для лікування цукрового та нецукрового діабету заплановано виділити 35 млн. 29 тис. грн. На даний час закуплено інсуліну на 20 млн. 538 тис., що становить 58,63 % від запланованої суми. Всі тендери проведені. Інсуліни надходять відповідно до замовлень та виділених коштів. Значних проблем в забезпеченні хворих інсулінами в області не виникало. Однак, під питанням залишається забезпечення таблетованими цукрознижувальними препаратами. Так, за кошти місцевих бюджетів таких лікарських засобів придбано на 804 тис. грн., однак на окремих територіях гроші не виділяли та препарати взагалі не закуповували.

Як відомо, основним показником компенсації цукрового діабету є рівень мікроальбумінурії та глікозильованого гемоглобіну. Невирішеним на сьогодні залишається питання забезпечення відповідними реактивами.

Всього по області проведено 3521 визначення мікроальбумінурії, проте у 8 районах такі дослідження не проводяться. За кошти місцевих бюджетів в краї проведено 3350 визначень глікозильованого гемоглобіну. Особливого значення проблема нестачі реактивів набуває ще і через впровадження системи реімбурсації. Саме показник глікозильованого гемоглобіну лежить в основі того, до якої з 9 категорій буде віднесений пацієнт. Чи буде він отримувати препарати на безоплатній основі чи частково доплачувати за інсулін. І в цій ситуації мова йде вже не про ускладнення цукрового діабету, а про обґрунтованість використання державних коштів.

Лілія Анатоліївна запевнила, що в цілому Хмельницька область готова до впровадження пілотного проекту щодо відшкодування вартості на препарати інсуліну. У більшості районів уже сформований реєстр пацієнтів, обладнані робочі місця ендокринологів. Щоправда, у районах, де немає ендокринологів, не зможуть забезпечувати та контролювати виписку рецептів на інсулін, а неукомплектованість кадрами впливає на контрольовані показники роботи ендокринологічної служби.

За матеріалами Хмельницького обласного Центру здоров’я

 
Web-адреса: bgadmin.gov.ua/news/id/1029 | Переглядів: 138Дата публікації: 11:48 07.11.2016