Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Представники громадськості обговорили реформу децентралізації
Представники громадськості обговорили реформу децентралізації

Поділитися новиною:

Представники громадськості обговорили реформу децентралізації

Проблема реформування місцевого самоврядування є однією із найбільш складних і актуальних завдань на шляху демократизації суспільно-політичного життя України. Зв'язок між демократією та місцевим самоврядуванням є очевидним. Демократія неможлива без дієвого місцевого самоврядування.

Існуюча нині система адміністративно-територіального поділу та місцевого управління дісталася нам у спадок від радянської влади. Хоч вона і мала назву влада рад (територіальних виборних органів влади), насправді, була жорстко централізованою вертикаллю з підпорядкуванням нижчих рад більш вищим, при безумовному диктаті комуністичної партії. Хоча й у 1997 році, з прийняттям Закону України «Про місцеве самоврядування» була спроба реформувати цього радянського монстра у якусь справжню подобу самоврядування, проте це вийшло тільки політично. Економічно місцеві ради в силу об’єктивних причин так само залежали від центру, будучи дотаційними.

Тому зараз проводиться вже чергова остаточна спроба реформи місцевого самоврядування шляхом його децентралізації, що передбачає передачу частини владних повноважень від органів державної влади та частини фінансових надходжень з державного до місцевих бюджетів.

Для збереження України як єдиної і неподільної, для зміцнення її територіальної цілісності й суверенітету центральною ланкою реформи місцевого самоврядування має стати територіальна громада, де кожен громадянин мав би можливість відчувати себе суб’єктом формування політики, вирішення проблем місцевого рівня.

Згідно із загальним визначенням, децентралізація - це процес розширення і зміцнення прав та повноважень адміністративно- територіальних одиниць або нижчих органів та організацій при одночасному звуженні прав і повноважень відповідного центру з метою оптимізації та підвищення ефективності управління суспільно важливими справами, найповнішої реалізації регіональних і місцевих інтересів.

Проте, якої думки про реформу дотримується громадськість краю, які очікування від реформи в жителів краю?

Про це та не тільки йшла мова  під час зустрічі  голови райдержадміністрації Романа Муляра з представниками громадських організацій та об’єднань, які входять до складу громадської ради при РДА за участі голови районної ради Василя Мельника, керівників структурних підрозділів адміністрації, установ та організацій, сільських та селищних голів.

«Ініціатива об’єднання громад в рамках проведення адміністративно-територіальної реформи має належати громаді», - наголосив під час засідання Роман Петрович, опираючись на законодавчу базу з питань реформування. Ключовим у цьому процесі є принцип добровільності, зазначив голова РДА.

Важливим чинником формування об’єднаних громад є збільшення місцевих бюджетів, що в свою чергу дасть змогу вирішити багато завдань, які нині постали перед місцевим самоврядуванням – це і ремонт доріг, побудова або ремонт об’єктів соціально культурної сфери, тощо.

Свою думку висловили й представники громадськості. «Нам заважають стереотипи, страхи відносно реформи місцевого самоврядування, але не на них потрібно зосереджуватись, а на перевагах, які нам дасть реформування органів місцевого самоврядування», - зазначив член Громадської ради, голова районної профспілки працівників освіти Борис Огороднік. Він наголосив, що реформа органів місцевого самоврядування спрямована на те, щоб зупинити руйнацію українського села та всіх галузей його господарства, включаючи й якість освітніх послуг, яку надають заклади освіти в сільській місцевості. Тільки шляхом децентралізації влади можна змінити якість життя сільських мешканців.

Також присутні заслухали інформацію начальника Білогірського відділення поліції Сергія Коржиньовського щодо роботи відділення в поточному році. Під час обговорення, представниками громадськості, було запропоновано залучити до охорони громадського порядку й членів громадських формувань, що діють в районі.

Залучення представників громадськості до обговорення важливих для району питань є показником того, що районна влада, перш ніж прийняти певне рішень, має знати думку жителів району про його доцільність.

 

 

Web-адреса: bgadmin.gov.ua/news/id/1005 | Переглядів: 158Дата публікації: 16:33 27.10.2016